Filadelfia

Philadelphia
837001898X
film, aids, philadelphia, filadelfia
Carmen

Błyskotliwa kariera młodego, zdolnego adwokata Andrew Becketta w renomowanym filadelfijskim biurze prawnym kończy się nagle, gdy zwierzchnicy zauważają, że ich najlepszy pracownik jest chory na AIDS. Andrew postanawia walczyć - decyduje się zaskarżyć szefów do sądu o niesłuszne i niezgodne z prawem zwolnienie z pracy. Upływający czas staje się jednak najbardziej bezlitosnym przeciwnikiem...

Andrew postanawia walczyć - decyduje się zaskarżyć szefów do sądu o niesłuszne i niezgodne z prawem zwolnienie z pracy. Upływający czas staje się jednak najbardziej bezlitosnym przeciwnikiem młodego człowieka - choroba czyni nieubłagane postępy.
Powieść została napisana na podstawie scenariusza głośnego filmu, który zdobył wiele nagród i cieszy się ogromnym powodzeniem, również wśród polskich widzów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ewa-Książkówka | 2011-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2011

„Filadelfia” Davis’a to podróż w czasie do roku 1993 po amerykańskim świecie prawników.
Jednym z przedstawicieli tej grupy jest Andrew Beckett – młody człowiek pełen talentu i instynktu prawniczego. Jego kariera pnie się w szybkim tempie w górę co owocuje pokładami zaufania i uznania w oczach szefostwa firmy Want’a i Wheeler’a. I pewnie sielanka zawodowa Andrew trwała by długo gdyby nie choroba jaka go dopadła…

Schorowanemu Beckett’owi przyszło walczyć z czymś na co nie był przygotowany emocjonalnie, czego się nie spodziewał. Zewsząd dotykały go przejawy uprzedzeń, nietolerancji, obrzydzenia i całkowity brak akceptacji ze strony zawodowego otoczenia.
Mimo wszystko nie poddaje się i pokazuje całemu światu (jako, że sprawa zostaje nagłośniona w mediach), że warto walczyć do końca.

Książka ta powstała na podstawie scenariusza do filmu o tym samym tytule. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jeden z lepszych filmów w historii kinematografii w piękny i wzruszający sposób ukazujący silną...

Inez | 2014-04-13
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

,,Filadelfia,, to opowiesc o walce chorego na aids Andrew, ktory codziennie styka sie z przejawami uprzedzen, nietolerancji, obrzydzenia i braku akceptacji w otoczeniu zawodowym. W ksiazce opisana jest walka do same konca z czyms na co nie sa emocjonalnie przygotowani chorzy na aids, to niespodziewane pasmo udrek. Ksiazka mocno chwyta za serce. Dodatkowym plusem dla ksiazki jest przepieknie wpleciona w fabule aria Marii Callas - La mamma morta, ktora wzrusza i pozostawia niezapomniane i nieopisane przezcia estetyczne. Osobiscie postanowilam zobaczyc ta wspaniala opere w calosci, gdy beda ja grac w Londynie i udalo mi sie. Opowiada ona o tesknocie i milosci matki do corki i bolu po utracie dziecka. Ksiazke polecam i zachecam do przeczytania.

kocham_cie | 2015-03-25
Na półkach: Dawno temu, Przeczytane

Zdecydowanie książka warta polecenia. Jej przekaz aktualny jest do tej pory. O tym że zawsze warto walczyć o siebie

Grażyna | 2012-02-01

Napisana na podstawie scenariusza do filmu i podobnie jak film bardzo dobra. Nie da się zapomnieć Toma Hanksa w głównej roli. Polecam i film i książkę.

marisa | 2013-09-20

Film był genialny i miałam nadzieję że książka też taka będzie.Niestety książka rozczarowuje,zabrakło emocji, na dodatek kiepskie tłumaczenie sprawia że czyta się to fatalnie.

Angel | 2016-05-01

Philadelphia