Fotografia cyfrowa. Photoshop Elements 4

The Photoshop Elements 4 Book for Digital Photographers
83-246-0403-0
fotografia, fotografia cyfrowa
hobby

Sprawdzone metody obróbki cyfrowych fotografii * Porządkowanie i opisywanie kolekcji zdjęć * Korekcja barwna i usuwanie niepotrzebnych obiektów * Praca z plikami w formacie RAW * Publikowanie i prezentacja fotografii Pamiętasz czasy, kiedy przed wykonaniem zdjęcia dziesięć razy sprawdzało się parametry naświetlenia, żeby po wywołaniu kliszy i zrobieniu odbitek nie okazało...

Sprawdzone metody obróbki cyfrowych fotografii

* Porządkowanie i opisywanie kolekcji zdjęć
* Korekcja barwna i usuwanie niepotrzebnych obiektów
* Praca z plikami w formacie RAW
* Publikowanie i prezentacja fotografii

Pamiętasz czasy, kiedy przed wykonaniem zdjęcia dziesięć razy sprawdzało się parametry naświetlenia, żeby po wywołaniu kliszy i zrobieniu odbitek nie okazało się, że zamiast pięknego mazurskiego pejzażu mamy piękną kolorową plamę? Fotografia cyfrowa uwolniła nas od tych problemów. Oczywiście -- sam fakt posiadania cyfrówki nie sprawi, że jej właściciel stanie się wirtuozem obiektywu, ale dzięki komputerowej obróbce zdjęć będzie mógł z niemal każdego niedoświetlonego, prześwietlonego lub źle wykadrowanego zdjęcia uczynić piękną fotografię.

Książka "Fotografia cyfrowa. Photoshop Elements 4" prezentuje profesjonalne techniki modyfikowania i korygowania zdjęć z wykorzystaniem programu Photoshop Elements. Scott Kelby, autor wielu publikacji poświęconych różnym wersjom Photoshopa, przedstawia sztuczki, jakimi posługują się fachowcy od fotografii cyfrowej podczas edycji, korekcji, retuszu i prezentacji swoich dzieł. Dowiesz się, jakich ustawień i narzędzi programu Photoshop Elements 4 używać, aby osiągnąć określony rezultat.

* Zarządzanie plikami za pomocą programu Organizer
* Korzystanie z metadanych
* Korekcja zdjęć w formacie RAW
* Zmiana wielkości i kadrowanie fotografii
* Korekcja kolorystyki i usuwanie błędów naświetlenia
* Retusz portretów
* Efekty specjalne