Bitwa o prawdę

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bitwa o prawdę". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra
83-901684-8-0
historia
Basja

t. 1 - Labirynt złudzeń t. 2 - Wyrok na Boga t. 3 - Do zwycięstwa Bardziej zaprawieni w polityce szukają często wyjaśnienia dla pewnych zdarzeń posługując się tzw. spiskową teorią dziejów. Na szczęście Jackowskiemu udało się uniknąć tej klasycznej pułapki i w tym tkwi główna zaleta jego pisania. Jak to zrobił? W ten sposób, że pole bitwy usytuował na innym jeszcze terenie ideowym: bitwa o...

t. 1 - Labirynt złudzeń
t. 2 - Wyrok na Boga
t. 3 - Do zwycięstwa

Bardziej zaprawieni w polityce szukają często wyjaśnienia dla pewnych zdarzeń posługując się tzw. spiskową teorią dziejów. Na szczęście Jackowskiemu udało się uniknąć tej klasycznej pułapki i w tym tkwi główna zaleta jego pisania. Jak to zrobił? W ten sposób, że pole bitwy usytuował na innym jeszcze terenie ideowym: bitwa o Polskę jest wynikiem ścierania się różnych kierunków ideowych, a te dopiero scalają wokół siebie pewne grupy, z których przeciętny obywatel widzi tylko niektóre osoby zajmujące ważne stanowiska publiczne. By zrozumieć więc to, co się w naszym kraju dzieje, musimy zastosować inny klucz, nie personalny, nie partyjny, nie spiskowy, ale ideowy. Ten zaś jest kluczem sprawdzalnym, ponieważ znajduje swój wyraz w odpowiednich publikacjach, ogólnie dostępnych, a nie w tajnych instrukcjach.

Piotr Jaroszyński

źródło opisu: http://www.jmjackowski.pl/ksiazki.html