Wojna Rudolfa Hessa

Hess - The missing years
83-86379-44-8
historia
Nika

Rudolf Hess, zastępca Hitlera i szef NSDAP, który 10 maja 1941 roku poleciał do Anglii Messerschmittem Bf 110 powodowany pragnieniem doprowadzenia do zawieszenia broni oraz podpisania brytyjsko-niemieckiego traktatu pokojowego, został przez Brytyjczyków internowany, a po wojnie sądzony w Norymberdze.W przeciwieństwie do innych biografów Hessa tylko Irving dotarł do rewelacyjnych materiałów rzucających nowe światło na rolę, jaką tamten odegrał w zmaganiach dwóch obozów politycznych w ówczesnej Anglii - zwolenników wojny z Trzecią Rzeszą oraz opowiadających się za sojuszem z tym państwem. Na podstawie m.in. tajnych zapisków lekarzy opiekujących się przebywającym w niewoli Hessem, jego listów do króla Jerzego VI, oraz nieznanych wcześniej faktów, David Irving przedstawia historię człowieka, który pragnął tylko pokoju, a stał się podmiotem i ofiarą gry politycznej, stracił zdrowie, wolność, a po wielu latach - życie.

Robert | 2013-07-26

Trudno to nazwać biografią, właściwie jest to psychologiczny portret Rudolfa Hessa. Do momentu lotu do Szkocji życiorys bohatera przedstawiony jest tylko w zarysie, potem aż do końca to juz tylko coś w rodzaju zapisków więziennych, być może psycholog albo psychiatra byłby zachwycony, jak dla mnie książka pozostawia duży niedosyt.

remix1313 | 2016-10-24

dziwna to historia, z dzisiejszej perspektywy niezrozumiała, nie jestem przekonany czy zasługiwala na taki obszerny opis..

wasilewicz | 2014-11-25
kps_14 | 2014-07-13