Odważne dusze: czy planujemy swoje życie przed przyjściem na świat?

Tłumaczenie: Magdalena Niemczyk
Wydawnictwo: Illuminatio
7,22 (64 ocen i 12 opinii) Zobacz oceny
10
8
9
11
8
9
7
14
6
14
5
4
4
0
3
2
2
1
1
1
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Your Soul's Plan: Discovering the Real Meaning of the Life You Planned Before You Were Born
data wydania
liczba stron
243
język
polski
dodała
Angelika

Czy planujemy swoje życie przed przyjściem na świat? Drogowskaz dla szukających zrozumienia i miłości. Odważne Dusze" można polecieć każdemu, kto próbuje zrozumieć cierpienie i tragedię, które sprowadziły go do kluczowych pytań o śmierć i Boga. Każdy z nas szuka odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, które w mniejszym lub większym stopniu wiążemy ze sferą duchową. Niezależnie od tego jaki...

Czy planujemy swoje życie przed przyjściem na świat?

Drogowskaz dla szukających zrozumienia i miłości.

Odważne Dusze" można polecieć każdemu, kto próbuje zrozumieć cierpienie i tragedię, które sprowadziły go do kluczowych pytań o śmierć i Boga.

Każdy z nas szuka odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, które w mniejszym lub większym stopniu wiążemy ze sferą duchową. Niezależnie od tego jaki poziom rozwoju duchowego reprezentujemy, podświadomie zakorzenione jest w nas przeświadczenie, że życie ludzkie nie jest jedynie zbiegiem przypadkowych wydarzeń, które wiążąc się ze sobą tworzą splot różnych doświadczeń. Człowiek chciałby widzieć sens we wszystkim tak, żeby dostrzec jakieś prawidłowości i znaleźć oparcie w swym niekiedy chwiejnym życiu. Czasami tak bezwładnie poddajemy się jego falom, że nie zauważamy zewnętrznych sygnałów docierających do nas każdego dnia z otaczającej rzeczywistości. Jesteśmy wystawiani na kolejne próby, niejednokrotnie tak bolesne, że gotowi jesteśmy poddać się bez żadnej walki. Nieważne już jak często zadajemy wtedy banalne pytania w stylu "Dlaczego ja?". Przed lekturą "Odważnych dusz" należy postawić samemu sobie pytanie "A co, jeśli to ja?". A co, jeśli to ja jestem autorem wydarzeń, które mnie z życiu spotkały? A co, jeśli to ja zaaranżowałam poznanie określonych osób i inne "zbiegi okoliczności"?

Z takim pytaniem w głowie rozpoczęłam czytanie książki "Odważne dusze". Muszę przyznać, że wywołało to we mnie mieszane uczucia i z pewnością tak będzie u większości czytelników. Generalnie oddalamy od siebie winę za cokolwiek, co nas spotyka, a już zwłaszcza za nieprzyjemne czy nawet tragiczne doświadczenia. Nic w tym dziwnego. Kto z nas świadomie przyznałby, że spotyka go nieszczęście dlatego, że tak sam "zaplanował" jeszcze przed urodzeniem. Niestety, jeśli poszukujemy sensu wydarzeń tylko na płaszczyźnie ziemskiej, nie zawsze uda się nam rozwikłać wszystkie zagadki. Niekiedy trzeba sięgnąć dalej tam, gdzie człowiek istnieje w innej duchowej i jakże pięknej formie.

Koncepcja planowania przedurodzeniowego zakłada bowiem, że sami jesteśmy twórcami wszystkiego, co nas spotyka. Wybieramy określone doświadczenia po to, aby doskonalić nasz rozwój duchowy i po to, aby nasza dusza mogła "przerobić" określone lekcje karmiczne. W tym celu planujemy nasze główne wyzwania, aranżujemy odpowiednie okoliczności, czy też wybieramy odpowiednich ludzi do naszych planów, "umawiając się" z nimi jeszcze przed urodzeniem tak, żeby mogli stanąć na naszej drodze w odpowiednim momencie, umożliwiając realizację wytyczonego celu.

Na świecie jest tyle zła, którego nie potrafimy ogarnąć naszym umysłem i pojęciem. Czasami dosięga nas w najmniej spodziewanej chwili, podważając wszystko w co wierzyliśmy. Stawia pod znakiem zapytania reguły rządzące naszym życiem i sprawia, że wątpimy w Boga i siebie. Może warto byłoby przeprowadzić krótką analizę własnej osobowości i całego swojego doświadczenia, ażeby móc przynajmniej spróbować nadać nowe znaczenie poszczególnym zdarzeniom, zaistniałym na ścieżce naszego życia. Uwierzcie, że w świetle planowania przedurodzeniowego wszystkie dotychczasowe fakty uzyskują całkiem inny obraz w naszych oczach.

Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego człowiek potrafi stać się najgorszym wrogiem drugiego człowieka, dlaczego potrafimy zatracić się w nienawiści do siebie nawzajem. Zło, którego doznajemy czasami z rąk innych jeszcze bardziej zakłóca nam możliwość spojrzenia na drugą osoby z perspektywy miłości, empatii i wybaczenia. Trzeba mieć niezwykle silnego ducha, aby stanąć ponad tym wszystkim i dostrzec we wszystkich ludziach część siebie. Jak już wcześniej wspomniałam, takie kroki wymagają zrozumienia. Planowanie przedurodzeniowe rozwija miłość wobec innych, pozwala nam patrzeć na nich przez pryzmat prawdziwego człowieczeństwa, choć to niezwykle trudne zwłaszcza, gdy doświadczamy z ich strony niesprawiedliwości czy skrzywdzenia. Poprzez miłość do innych dochodzimy do miłości wobec siebie – klucza do odnalezienia szczęścia i spokoju.

 

źródło opisu: http://www.odwaznedusze.pl/o_ksiazce.html

źródło okładki: http://www.odwaznedusze.pl/index.html

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (190)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 635

Dopiero co wczoraj skończyłam ja czytać i wciąż do teraz jestem pod ogromnym wrażeniem po tej lekturze.
Ta książka może nie jest dla każdego. Albo inaczej, nie każdy będzie na nią gotowy. Jednak jeśli jesteśmy na tyle otwarci, by uwierzyć, że koncepcja planowania przedurodzeniowego jest możliwa, to wszystko nabiera zupełnie innego znaczenia. Nic nie dzieje się przypadkiem i nic nie jest do końca takie, jakie być się na pierwszy rzut oka wydaje.
Jestem wdzięczna Życiu za to, że natrafiłam na tą książkę. I oczywiście autrorowi. Bo dla mnie osobiście po tej lekturze zmieniło się wiele. I z pewnością wiele się dzięki niej nauczyłam. I czuję po prostu wdzięczność. I to nie jest tylko takie puste słowo, ale coś co realnie drga w moim sercu.
Dziękuję.

książek: 79
Kinga | 2011-12-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 20 listopada 2011

Książka jest świetna! Sięgając po nią absolutnie nie spodziewałam się, że będzie to jedna z najciekawszych książek o karmie i reinkarnacji, jakie do tej pory przeczytałam.

Książka ta jest zapisem sesji, w trakcie których próbowano uzyskać informacje o planach dusz ludzi, którzy doświadczyli w życiu trudnych sytuacji, takich jak choroby, śmierć bliskich, uzależnienia, czy urodzenie niepełnosprawnego dziecka.

Choć osobiście nie ufam "channelingom", informacje jakie tutaj się pojawiły okazały się być niesamowicie wartościowe, trafne, pokrzepiające i pozytywnie zmieniające perspektywę...

Polecam bardzo - nie tylko tym osobom które cierpią i zdają sobie pytanie "dlaczego ja?", ale również dla tych, którzy szukają wiedzy o duchowych aspektach naszego życia.
Cóż dodać? Jest to piękna lektura, niosąca głębokie przesłanie, które porusza wewnętrzne struny duszy, oraz pozwalająca uzyskać cenne informacje o naturze życiowych doświadczeń.

książek: 940
Karlota | 2014-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Wspaniała książka. Podobna do "Wędrówki Dusz" M.Newtona. Polecam z całego serca :)

książek: 651
Angelika | 2011-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Interesujace choc momentami trudno uwierzyc, bardzo szczegolowo opisane, z tego typu wolalam "Poradnik dla wrazliwych" Barbara De Angelis - sa fragmenty, ale bez rozwiniecia; mimo wszystko uwazam, ze Odwazne Dusze moga dac ukojenie i komfort i nadzieje na przyszlosc dla osob, ktorych dotknely mniej lub bardziej bolesne przezycia.

Cytat: "...
Dzięki tym niezwykłym historiom planów przedurodzeniowych możesz:

* się, dlaczego niektórzy z nas decydują się na doświadczenia takie jak: wypadki, choroby, utrata ukochanych bliskich;
* zrozumieć, w jaki sposób jako dusza tworzysz plan swego życia;
* świadomie wykorzystać wyzwania do rozwoju duchowego;
* zrozumieć, że ludzie w Twoim życiu są tu na Twoją prośbę, kierowani miłością do ciebie w celu odegrania ról, które im zaplanowałeś;
* zastąpić gniew i winę wybaczeniem, akceptacją i spokojem;
* pogłębić swoje uznanie i wdzięczność za życie.
..."

książek: 1146
Natula | 2011-12-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 grudnia 2011

Zapewne większość z nas zastanawia się dlaczego doświadczamy tragedii, rozczarowań i chorób. Pytamy siły wyższej, dlaczego spotykają nas pewne dramatyczne zdarzenia?, dlaczego ktoś bliski naszemu sercu ginie w wypadku?, dlaczego nasze dziecko rodzi się niepełnosprawne... Tego typu pytań jest bardzo dużo i najczęściej nie umiemy znaleźć na nie odpowiedzi.
Rozwiązanie na tego rodzaju dylematy, odkrył autor „Odważnych dusz” Robert Schwartz. Sam wielokrotnie poszukiwał sensu życia, aż w pewnym momencie zdecydował się na konsultację z medium, i za jego pośrednictwem rozmawiał ze swoimi duchowymi przewodnikami. W trakcie takich seansów zrozumiał, że wszystko czego doświadczał miało sens i od tamtej pory nastąpiło jego duchowe przebudzenie, pozwalające odbierać życie całkiem inaczej.

„Odważne dusze” to dogłębne spojrzenie na proces przedurodzeniowego planowania, a w tym plan przeżycia bolesnych chwil. W metafizycznych seansach wykorzystywana jest idea inkarnacji i duchowych przewodników....

książek: 54
Kaoru | 2017-11-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Kilka dni temu skończyłam czytać książkę ''Odważne dusze''.Żadna książka w tej tematyce,nie wywarła na mnie tak dużego wrażenia.Dała mi dużo do myślenia.Szukamy pytań,odpowiedzi na szeroko pojętne cierpienie,którego doświadczamy na każdym kroku i w różnej postaci.Każdego Nas dotyka strata jaką jest śmierć bliskiej osoby,ciężkie zmagania z chorobami czy traumatyczne wydarzenia,które trudno usunąć z pamięci...Trudno pomyśleć,trudno powiedzieć komuś,że to co doświadczamy to nic innego jak NASZE LEKCJE,na które same,Nasze dusze się zdecydowały, między sobą- ''z góry''.My tego nie pamiętamy,niestety.Ale może i dobrze? W cierpieniach i ludzkim gniewie,obwiniamy Boga,że to kara ale nie pomyślimy iż taki był Plan,że to żadna kara a doświadczenie,przez które każdy z Nas ma przejść.Każdy z Nas jest właśnie taką ''Odważną Duszą''. Wszelkie trudny,mimo bólu to jednak są potrzebną lekcją,którą czy Nam się to podoba czy nie-musimy odrobić i przejść przez to.Każdy z Nas,bez wyjątku.I takie lekcje...

książek: 95
Monika | 2018-09-27
Na półkach: Przeczytane

Świetna pozycja dla osób zainteresowanych rozwojem duchowym. Potwierdzają się rzeczy przeczytane w innych książkach. Lektura ta może stanowić źródło zrozumienia i pocieszenia w trudnych momentach życiowych. Polecam!

www.twojekronikiakaszy.pl
FB:Centrum Rozwoju Przestrzeni Serca

książek: 3
Iwona Kirdzik | 2012-03-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Fantastyczna książka wyjaśniająca nam zagadki tego świata, postępowania niektórych ludzi. Dowiadujemy się z niej dlaczego niektórzy ludzie rodzą się kalekami, a niektórzy z nich popełniają samobójstwa lubb są w nałogach. Czytałam ja w trudnych chwilach mojego życia i wiem, że bardzo pomaga.

książek: 43
Dorota Dziubdziela | 2012-04-25
Przeczytana: 16 grudnia 2011

KSIĄŻKA OPISUJE STAN JAKI DOŚWIADCZAMY PRZYCHODZĄC TUTAJ NA ŚWIAT.KAŻDY Z NAS WYBIERA SOBIE JUŻ MIEJSCE I RODZINĘ GDZIE PRZYJEDZIE NA ŚWIAT.ODWAŻNE DUSZE TO KSIĄŻKA WARTA POLECENIA,I OCZYWIŚCIE PRZECZYTANIA

książek: 801
Ania | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, E booki
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Tę pozycje można podsumować jednym zdaniem; Przypadków nie ma.:)

zobacz kolejne z 180 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd