Zostaję z nianią

Wydawnictwo: Aksjomat

Ida | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Kiedy rodzicie wychodzą wieczorem z domu, dziecko albo chce pójść razem z nimi, albo urządza przedstawienie albo jest supergrzeczne i zostaje z opiekunką.
Ten ostatni przypadek jest oczywiście możliwy, ale dwa poprzednie zdarzają się chyba częściej.
Dlatego pomocą służy książeczka "Zostaję z nianią". Opowieść o małej Julce, która pierwszy raz ma zostać z opiekunką, kimś zupełnie dla niej obcym. Nie babcia ani dziadek, ciocia, czy znajoma mamy. Zupełnie nowa, obca osoba. Obaw jest mnóstwo. Jedną z największych jest to, czy ta pani, miła przy rodzicach, po ich wyjściu z domu, nie zamieni się w krzyczącą, straszną czarownicę?
Niania Julki okazuje się młodą, sympatyczną dziewczyną. Sama proponuje pewne rozwiązanie na pierwszy wieczór - zapraszają koleżankę Julki, by było jej raźniej. Czas spędzony bez rodziców wypada lepiej niż Julka sobie wyobrażała, a na ewentualne następne okazje, dziewczynka "zamawia" sobie nianię tylko dla siebie, na...

Ewa318 | 2013-01-24
Helcia | 2010-11-24