Synowie Dębów

Tłumaczenie: Radosław Kot
Cykl: Władcy Runów (tom 5) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Casthaluth

Piaty tom cyklu WŁADCY RUNÓW Wraz ze śmiercią Króla Ziemi, Gaborna val Ordena, światem ponownie zaczyna targać niepokój. Tym razem sprawcą jest demon Asgaroth wysłany przez Jedynego Prawdziwego Władcę. Asgaroth ma unicestwić siłę, która może w przyszłości odtworzyć zniszczony u zarania dziejów, najważniejszy znak runiczny uniwersum. Tą siłą jest Fallion, syn Gaborna i Iomy, których burzliwe i krótkie życie dobiega już kresu. Asgaroth zbiera armie i sojuszników, aby zburzyć porządek zaprowadzony przez Króla Ziemi po zakończeniu wojny z raubenami i zażegnać groźbę zawisłą nad siłami zła.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

noname | 2015-07-21
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2015

Coś takiego jak serie , które napisał Jonathan Wylie - "Słudzy Arki", "Wyspa i Imperium".
Rodzinka królewska oraz ich przyjaciele, uosobienie dobra i cnót, wspierają się nawzajem i walczą z złem zagrażającemu całemu światu. Jak ktoś zaczyna przygodę z literaturą fantasy, może sobie przeczytać tą książkę zamiast jakichś Władców Pierścieni. Ten sam podgatunek fantasy co tolkieny, ale nie trzeba się męczyć z hobbitami.

Janusz Szewczyk | 2016-01-14
PieprzowyPirat | 2015-11-17