Umysł i uzdrawianie. Książka ukazująca nierozerwalne związki między umysłem i ciałem, prowadząca do zrozumienia tego, czym naprawdę jest zdrowie

Tłumaczenie: Maja Hądzlik-Margańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Natura [Limbus]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Healing and the mind

Starożytne nauki medyczne uznawały, że umysł i ciało stanowią jedność pod każdym względem. Tak też uważali filozofowie dawnych czasów. Medycyna współczesna, która na długo zagubiła tę ideę, powoli skłania się ku jej ponownej akceptacji. Badacze szukają odpowiedzi na następujące pytania: W jaki sposób myśli i uczucia wpływają na nasze zdrowie? Jaka jest zależność między stanem zdrowia, a stanem...

Badacze szukają odpowiedzi na następujące pytania: W jaki sposób myśli i uczucia wpływają na nasze zdrowie? Jaka jest zależność między stanem zdrowia, a stanem umysłu?
Autor próbując poznać realne dowody potwierdzające owe zależności, rozmawia z naukowcami, lekarzami, terapeutami, praktykami dawnej medycyny chińskiej, a także pacjentami. Z tych prowokujących intelektualnie i emocjonalnie, a zarazem inspirujących rozmów wyłania się nowy, różny od powszechnie akceptowanego obraz tego, czym są zdrowie i choroba, obraz dla nas optymistyczny.

źródło opisu: Natura, 1994

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index.htm?m=1&page=0&idk=0...»