Penny i dobra wróżka

Katarzyna

źródło okładki: http://www.swistak.pl/a8003288,PENNY-I-DOBRA-WROZK...»

zazanka | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Przyjechałam do rodzinnego domu na święta i przytargałam z piwnicy torby książek z dzieciństwa. Pochłaniam teraz jedna po drugiej te, które z jakiś powodów wryły mi się w pamięć. "Penny i dobra wróżka" to jedna z nich.

Pamiętałam mniej więcej fabułę, bohaterkę i klimat. Pamiętałam, że wtedy jako 12 letnia może dziewczynka po przeczytaniu tej książki po pierwsze bardzo chciałam zwiedzić Szkocję, po drugie mieć aparat fotograficzny po trzecie w ogóle dużo podróżować i jak najwięcej wyjeżdżać z miasta a po trzecie unikać szkockiej i papierosów:)

Dzisiaj połknęłam te niespełna 200 stron w jedno popołudnie i wrażenia mam mieszane.

Może najpierw o treści. Małe angielskie miasteczko. Lata sześćdziesiąte. Penny Brown to szesnastoletnia niepoprawna optymistka. Mimo przeciwności losu wszystko dookoła widzi w jasnych barwach a szklankę zawsze w połowie pełną. Rodziców nigdy nie znała, mieszka tylko z babcią. Kiepska sytuacja finansowa kazała jej przerwać naukę i przyjąć pracę w miejscowym...

Zosia Stafiej | 2014-11-06

Ksiazka "Penny i dobra wrozka" to ciepla opowiesc o dziewczynce, ktora potrafila byc radosna bez wzgledu na okolicznosci losowe. Ponadto potrafi ta radosc przekazywac innym. Szkockie krajobrazy, jeziora, gory, zielone pastwiska tworza wspaniale tlo dla interesujacej fabuly. Kolejnym atutem tej ksiazki jest zaskakujace zakonczenie, ktore sklania czytelnika do glebszych refleksji.

YoriChan | 2012-09-11
Przeczytana: 15 września 2012