Każdy może gotować

Jamie's Ministry of Food
978-83-61428-21-3
gotowanie, jedzenie, zdrowie
Vistrick

Jeżeli uważasz, że nigdy nie nauczysz się gotować, sięgnij po zawarte w tej książce przepisy oraz ilustrujące je krok po kroku zdjęcia, a w ciągu 24 godzin - uwierz mi - zaczniesz przyrządzać naprawdę pyszne potrawy. Gotowanie dań od podstaw jest jedna z podstawowych umiejętności, a jej posiadanie pozwoli ci zaoszczędzić nieco pieniędzy, sprawi sporo radości i skieruje ciebie, twoja rodzinę i przyjaciół na drogę do zdrowszego stylu Życia. Każdy może nauczyć się gotować. Kiedy już zarazisz się bakcylem gotowania, pokaż swoim przyjaciołom, jak to robić. Po prostu opanuj jeszcze dziś jeden przepis i PRZEKAŻ GO DALEJ.

źródło opisu: Wydawnictwo Insignis, 2010

źródło okładki: http://www.insignis.pl/book/index/35/Kazdy-moze-gotowac.html

Daenerys | 2014-01-10

Wspaniała książka dla wszystkich miłośników gotowania a także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kuchnią. Przepisy nie są zbyt trudne, są dostosowane do osób o różnych umiejętnościach gotowania. Produkty wykorzystywane przez Autora do gotowania są w większości dostępne w Polsce, lub można znaleźć ich zamienniki. Piękne zdjęcia sprawiają, że od razu chce się zacząć gotować a komentarz przy każdym daniu sprawia,że nie jest to wyłącznie zbiór przepisów, ale również cenne rady doświadczonego kucharza.

Sama idea "przekaż dalej" czyli nasze zobowiązanie do nauczenia się chociaż po jednym przepisie z każdego rozdziału książki a następnie przekazanie go dalej, naszym znajomym czy rodzinie, sprawia, że gotowanie może zamieć się w przyjemność i powoli może przekonać się do kuchni domowej, a nie tylko jedzenia "na mieście".

Podsumowując, "Każdy może gotować" to jedna z lepszych książek kucharskich, dobrych dla każdego. Jest wydana bardzo estetycznie, przepisy są ciekawe...

nanamo | 2013-10-23

Lubię tę książkę nie tylko za piękne zdjęcia i klarowne opisy, ale przede wszystkim dlatego, że przepisy w niej zamieszczone nadają się na polskie realia lub łatwo da się je zmodyfikować tak, by się nadawały. Poza tym są ciekawym źródłem inspiracji i zachęcają do wypróbowania kombinacji smakowych, na które być może się nigdy nie wpadło (np. zupa z zielonego groszku z miętą). Gotować uwielbiam, więc książkę nabyłam bardziej dla przepisów i z sympatii do Jamiego, ale przepisy są łatwe do wykonania, więc myślę, że przypadnie do gustu tym, którzy uważają się nawet za ciężkie i beznadziejne przypadki braku umiejętności i pozwoli im ośmielić się, by rozwinąć kulinarne skrzydła. :)

yoleee | 2014-01-18

Ach Jamie, Jamie strażnik zdrowego i domowego jedzenia! W książce tej każdy znajdzie coś dla siebie, pyszna wieprzowina słodko-kwaśna lub pieczeń z mięsa mielonego? Tak! U Jamie'ego takie przepisy są i przygotowanie takiego dania to czysta poezja. Sałatki,które proponuje autor to finezja i spory zastrzyk zdrowia! Polecam!

una_fresa_verde | 2013-02-08

Zawiodłam się. Uważam się osobę niezbyt zaprawioną w kuchennych bojach, doprawdy początkującą, ale to jest książka dla osób naprawdę początkujących, takich, których przygoda z gotowaniem ograniczała się do... gotowania wody na herbatę. Znajdziemy tu m. in. przepis na jajecznicę (ha, ha!), jajka gotowane, w koszulkach, omlety, paellę, spaghetti bolognese, chili con carne, ryż w kilku wariantach, mało skomplikowane sałatki, musli, półmisek świeżych owoców (tylko gdzie tu gotowanie??), zielona sałata z dressingiem, lasagne, smażone ryby, najpopularniejsze potrawy kuchni chińskiej i indyjskiej, czyli w większości potrawy, które zna każdy, kto choć kilka razy przejrzał czasopisma czy książki kucharskie. Gdyby nie to, że dostałam tę książkę w prezencie, nigdy bym jej nie kupiła, nawet za połowę ceny.

Magdzik | 2011-09-20
Na półkach: 2011, Mam to, Przeczytane, Like it
Przeczytana: 20 września 2011

Rewelacja. Jak zwykle w przypadku Jamiego - ale tu nie jestem obiektywna. Ciekawe przepisy, trafne uwagi i ambitny cel by porzucić jedzenie fast foodów i w końcu nauczyć się gotować samemu, a potem tę wiedzę przekazać innym. Już nie mogę doczekać sie pierwszej potrawy z listy :)

anevita | 2012-05-12

Świetna książka,zwłaszcza dla początkujących.Wszystko jest przejżyście wyjaśnione,przepisy nie należą do tych,które są tak skomplikowane, że już na początku się odechciewa gotowania.Do tego książka ma dużo ładnych fotografii ,co także sobie cenię w tego typu literaturze:)

Niestabilna | 2013-07-31
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Książkę dostał mąż. Ode mnie. Bo się gotować chciał nauczyć. I faktycznie, przepisy w niej są proste i jasno napisane. Atutem są fotografie przedstawiające poszczególne etapy przygotowania potraw, na co zwrócił uwagę mój Poślubiony:)

trycha | 2014-02-20

I znowu to samo. Garść fajnych przepisów. I tyle. Cały czas ta sama kuchnia. Prosta, z nutką dekadencji. Skrojona pod brytola średniej klasy. Ale bez żenady.

Oren | 2016-05-14

Świetne przepisy, łatwo opisane, dobrze wytłumaczone. Nie jedną rzecz ugotowałem, usmażyłem, przygotowałem i byłem zadowolony!

Ola | 2012-02-15

Kocham tą książkę! Jest nieoceniona w codziennej kuchni! Bardzo dużo przepisów już wykorzystałam :)