Piekło może zdarzyć się wszędzie

Okładka książki Piekło może zdarzyć się wszędzie Jack Higgins
Okładka książki Piekło może zdarzyć się wszędzie
Jack Higgins Wydawnictwo: Phantom Press Cykl: Nick Miller (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Nick Miller (tom 3)
Hell is Always Today
Phantom Press
1993-01-01
1993-01-01
Ewa Gajkowska
Nick Miller Jack Higgins

Jack Higgins od zawsze kojarzył mi się z powieściami sensacyjnymi lub wojennymi. Tymczasem w jego dorobku znajdują się także kryminały, choćby krótka seria z Nickiem Millerem. „Hell Is Always Today”, tłumaczona czasem jako „Piekło może zdarzyć się wszędzie”, okazało się całkiem niezłą lekturą wakacyjną. Jest klimatycznie, po prostu kino noir. Ciekawie splecione równoległe wątki seryjnego mordercy oraz uciekiniera z więzienia – to dość nietypowe połączenie. Zaskakująca jest postać Millera, w założeniu głównego pozytywnego bohatera, który pozostał w cieniu i właściwie został zdominowany przez pozostałe, bardziej wyraziste postacie. Dla mnie najciekawsza kreacja to zdecydowanie Artylerzysta Doyle; kolejny dowód na to, że nie można sądzić po pozorach. Rozwiązanie zagadki zaskakuje, choć samo zakończenie jawi się teatralnie i cukierkowo zarazem.

Ta część przygód sierżanta Millera jak i pozostałe części posiadają swój specyficzny klimat starych filmów kryminalnych. W zasadzie prawie od początku wiadomo kim jest morderca, ale Higgins w sposób klimatyczny prowadzi nas do rozwiązania sprawy. Czyta się tak jakby oglądało się stary czarno biały dobry film . Pozycją na 2 godziny , ale jest się pod urokiem klimatu .

Bardzo przyjemny kryminał. Co prawda od pewnego momentu zakończenie jest dosyć przewidywalne, ale i tak czyta się dobrze. Fakt faktem mało zachęcający drobny druk, ale i tak warto przeczytać.

Bardzo ciekawa książka. Jedna z najlepszych Higginsa według mnie. Trzyma w napięciu do samego końca. Gorąco polecam.

Klasyka kryminału. Książka warta uwagi i swojego czasu, aby ją przeczytać. Mamy tu wszystko co potrzeba: morderstwa, wątekmiłosny z uciekinierem, trudną zagadkę do rozwikłania. Mimo, że jest tylko 176 stron warto przeczytać:-)

Czego ja się spodziewałem ? Ano świetnej sensacji i mrocznego napięcia.A co dostałem ? Nawet dobrą fabułę.I tyle.Książka,do przeczytania w dzień,szybko.Mimo,małych liter.Ot nie wiele wnosi do kanonu literatury światowej.
Szybka książka i nic więcej.

Szybka książka i nic więcej.

Jedna z najsłabszych, jakie ostatnio czytałam. Praktycznie zero napięcia, brak spójności w tekście i brak specyficznej atmosfery charakterystycznej dla powieści sensacyjnych. Osobiście - nie polecam...

Ta sama książka wydana pod dwoma różnymi tytułami "Piekło jest zawsze dzisiaj" oraz "Piekło może zdarzyć się wszędzie"

• Kryminały
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • ☆ Literatura zagraniczna
  • Kryminał
  • ஐ LongTime Ago ஐ
  • GATUNEK... 🔪 kryminał/sensacja/thriller/dramat

Dodaj cytat z książki Piekło może zdarzyć się wszędzie