Zamknięcie bram

Cykl: The Turning (Wielkie poruszenie) (tom 8.2) | Seria: Świat Czarownic
Wydawnictwo: Amber
The Warding of the Witch World
karmazyna

Ekspedycje przemierzające odległe krainy odkrywają nowe ziemie. Tymczasem uczeni z Lormtu gorączkowo szukają w starożytnych kronikach informacji o czarach umożliwiających zamknięcie Bram. Od ich sukcesu zależy przyszłość Świata Czarownic.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1997

źródło okładki: własne

Mamerkus | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

Na wstępie koniecznie muszę zwrócić uwagę na największy skandal wydawniczy, z jakim się w życiu spotkałem. Często zdarza się w naszym kraju, że utwór nie jest wydawany w formie adekwatnej do zamierzenia autora. Nagminnie zjawisko to można było obserwować w latach 90-tych, gdzie wolny rynek książki dopiero się kształtował, a liderem w wydawaniu książek "po łebkach" było wydawnictwo Amber (np. genialny "Hyperion" został wydany sztucznie w dwóch tomach). "The warding of witch world" Andre Norton to zamknięta, integralna całość, takie było zamierzenie autorki i taki jest zakres jej autorskich praw osobistych do tego utworu. Zgodnie bowiem z art.16 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o ochronie praw autorskich i prawach pokrewnych autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, a w szczególności prawo do nienaruszalności formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania. Prawo to jest nazywane prawem do integralności...

Efemeryda | 2017-03-24

Kolejny tom cyklu. Kolejna historia. Właściwie nie trzeba znać poprzednich tomów, każda jest odrębną całością. Czyta się przyjemnie. Jest i magia i intryga i trochę walki, a także dylematów moralnych (nie za dużo więc w czystej rozrywce nie przeszkadzają). Jako lektura przed kominkiem w wyjątkowo paskudny wieczór godna polecenia.

Małgorzata | 2017-06-09
Cojak3m | 2017-04-08