Noc na Titanicu

Okładka książki Noc na Titanicu Mary Pope Osborne
Okładka książki Noc na Titanicu
Mary Pope Osborne Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Magiczny domek na drzewie (tom 17) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magiczny domek na drzewie (tom 17)
Tonight on the Titanic
Egmont Polska
2005-01-01
2005-01-01
832372153X
Irena Kubiak, Krzysztof Kubiak
Titanic ocean katastrofa góry lodowe przygoda

Czternaście nocy Margaret Atwood, Jo...
Okładka książki Magiczny domek na drzewie (26). Dzień dobry, goryle. Sal Murdocca, Mary Pope Osborne
Magiczny domek... Sal Murdocca, Mary ...

Niesamowita przygoda dzieci na statku Titanic. Szybko i miło się czyta.

Niesamowita przygoda dzieci na statku Titanic. Szybko i miło się czyta.

Mary Pope Osborne jest amerykańską pisarką dla dzieci, znaną między innymi z serii "Magiczny domek na drzewie".

Swoją przygodę z magicznym domkiem rozpoczęłam od tomu 17. Do sięgnięcia po tę krótka pozycję zachęcił mnie tytuł - "Noc na Titanicu" oraz okrągła, setna rocznica od zatonięcia legendarnego statku.

Bohaterami całej serii jest dwójka małych dzieci - Ania i Jacek. Znaleźli oni tajemniczy domek pełen książek. Okazało się, że domek może ich przenieść w każde miejsce opisywane w książkach. Właścicielką domku jest tajemnicza Morgana.

Podczas każdej podróży przed dziećmi zostaje postawione określone zadanie. Tym razem mają odczarować znajdującego się w domu pieska. Aby tego dokonać muszą zdobyć cztery podarunki. Pierwszym z nich jest "dar ze statku, co przepadł w odmętach".
Dzieci biorą do rąk książkę "Niezatapialny statek" i w tym momencie zostają przeniesieni na pokład Titanica. Na chwilę przed zderzeniem z góra lodową.
Dzieci postanawiają pomóc w ewakuacji pasażerów. Niestety, wielu z nich ignoruje apel dzieci, by udać się do szalup. Dzieci wiedzą, że nie mogą zmieniać historii, ani nikogo zabrać do swoich czasów. Apelu posłuchała dwójka dzieci - William i Lucy. W podzięce dają dzieciom pierwszy podarunek.

Dzieci mają trudności z powrotem do Magicznego Domku - Ania trafia do szalupy, a na pokładzie wybucha panika.
Gdy wracają z powrotem do domu tajemniczy piesek, który towarzyszył dzieciom także na pokładzie statku znika. Aby dowiedzieć się, czy dzieci zdobyły trzy pozostałe podarunki i odczarowały psiaka - sądzę, że trzeba sięgnąć po trzy pozostałe części książki - 18, 19 i 20.

Książka wzbogacona jest kilkoma ciekawostkami na temat statku.

Plusem jest wstęp, dzięki któremu mogłam wejść do magicznego domku nie czytając wcześniejszych części.

Minus? Książka jest czarno-biała (poza okładką). No i za mało dramaturgii. Ale w końcu książka jest przeznaczona dla dzieci do 10 roku życia.

Książka powstała na życzenie dzieci, które prosiły autorkę, aby napisała książkę o Titanicu, śmiem twierdzić, że najsłynniejszym statku.

Bohaterami całej serii jest dwójka małych dzieci - Ania i...

Och, uwielbiałam te książki! Niesamowite i rozwijające! :)

Och, uwielbiałam te książki! Niesamowite i rozwijające! :)

Bardzo ładna książka dla dzieci. Przybliżająca im w sposób łagodny tragiczną katastrofę statku. Wnuk lat 7 był zachwycony. Wiem że jest tego pewna seria i będę ją uzupełniała. Polecam.

Ania i Jacek mają kolejną niebezpieczną misję do wypełnienia. Tym razem przeniesiemy się w przeszłość na Titanic’a i podejmiemy ryzyko uratowania życia.

• Biblioteka
  • Dla dzieci