Noc na Titanicu

Tłumaczenie: Krzysztof Kubiakowie
Cykl: Magiczny domek na drzewie (tom 17)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Tonight on the Titanic
832372153X
ola

Na Anię i Jacka czeka niesamowita, przerażająca i smutna przygoda, ponieważ magiczny domek przeniesie ich na pokład Titanica. Czy mogą cokolwiek zrobić, aby pomóc pasażerom statku skazanego na zagładę? Czy będą mogli kogokolwiek uratować? Czas na tonącym statku płynie bardzo szybko. W jaki sposób dzieci uratują siebie?

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2005

źródło okładki: http://www.empik.com/magiczny-domek-na-drzewie-17-...»

Evik | 2012-05-07
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 02 maja 2012

Mary Pope Osborne jest amerykańską pisarką dla dzieci, znaną między innymi z serii "Magiczny domek na drzewie".

Swoją przygodę z magicznym domkiem rozpoczęłam od tomu 17. Do sięgnięcia po tę krótka pozycję zachęcił mnie tytuł - "Noc na Titanicu" oraz okrągła, setna rocznica od zatonięcia legendarnego statku.

Bohaterami całej serii jest dwójka małych dzieci - Ania i Jacek. Znaleźli oni tajemniczy domek pełen książek. Okazało się, że domek może ich przenieść w każde miejsce opisywane w książkach. Właścicielką domku jest tajemnicza Morgana.

Podczas każdej podróży przed dziećmi zostaje postawione określone zadanie. Tym razem mają odczarować znajdującego się w domu pieska. Aby tego dokonać muszą zdobyć cztery podarunki. Pierwszym z nich jest "dar ze statku, co przepadł w odmętach".
Dzieci biorą do rąk książkę "Niezatapialny statek" i w tym momencie zostają przeniesieni na pokład Titanica. Na chwilę przed zderzeniem z góra lodową.
Dzieci postanawiają pomóc w ewakuacji pasażerów....

Luna2401 | 2016-04-09

Niesamowita przygoda dzieci na statku Titanic. Szybko i miło się czyta.

gwiazka | 2013-09-13

Bardzo fajna książka. Najbardziej w niej podobał mi się,gdy Jacek i Ania pomogli dzieciom z trzeciego pokładu uciec i jak sami uciekali. Polecam ją wszystkim młodym czytelnikom.

Girlinthemirror | 2012-04-24

Och, uwielbiałam te książki! Niesamowite i rozwijające! :)

Kiara | 2016-01-22
Adula | 2015-01-29