Patrz! Jest

Patrz! Jest
83-901445-6-5
listy, pamietnik, autobiografia, polskie
goś

Piękny język, głębia myśli i przeżyć, poczucie humoru i fantastyczny dystans w stosunku do własnej osoby. Fragmenty listów i notek autorki, które przez zapis nastroju chwili ukazują rozwój osobowości człowieka na przestrzeni z górą dwudziestu lat. Ich autentyczność sprawia, że czytelnik rozpoznaje w doświadczeniu autorki swoje własne, a książka nabiera charakteru "całkiem prywatnej" do niego "korespondencji". Znakomita literatura, znajdująca entuzjastyczne recenzje niemal wszystkich ambitniejszych czytelników młodszego i starszego pokolenia.-Wydawca

źródło opisu: http://epublika.webpark.pl/patrz.htm

źródło okładki: http://epublika.webpark.pl/patrz.htm

Krzysiek777 | 2018-01-19

"Miłość i wolność są jak para koni w jednym zaprzęgu, Jeśli ściągnąć cugle jednemu dławi się drugi." - cytat z książki

Książka jest prawdziwym wezwaniem do lotu. Urzeka pięknem oraz autentycznością (duża część książki to fragmenty prywatnych listów powstałych w trakcie życia autorki). Co najbardziej dla mnie poruszające, jest wołaniem człowieka, który pragnie poznać tajemnicę życia i śmierci, nie w postaci intelektualnych dociekań, ale przez zrozumienie całym sobą czym jest ten świat relacji międzyludzkich, który nas otacza. Coś pięknego. Nigdy nie spotkałem się z tak oryginalną i bezpretensjonalną książką. Bardzo, bardzo polecam!

Moni | 2011-11-10
Kami | 2013-09-13