Habsburgowie. Krwawy Ród Europy

Habsburgerinnen auf fremden Thronen
historia, historia Europy
historia
Witold Lisek

Biogramy wybranych 14 cesarzy austriackich, którzy byli również władcami Cesarstwa Rzymskiego. Bogate, nieraz występne, pełne intryg, ale także dyplomatycznego kunsztu i gier wojennych życie na dworze Habsburgów. Znakomici władcy, ale także niedorozwinięci i niezdolni do rządzenia, bigoci i rozpustnicy, inicjatorzy rozbiorów Polski. Przez prawie 700 lat wpływali na losy Europy. Trzeba było dopiero klęski Austro-Węgier w I wojnie światowej i upadku dynastii, żeby rozpadło się rządzone przez nich imperium.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=5245

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=5245

bursian | 2011-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Książka dobra, choć autor nie był zbyt obiektywny.

| 2014-11-13
Paweł Wu | 2014-08-18