Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy

Tłumaczenie: Barbara Wyczesany
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Porozumienie bez przemocy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Konflikte Lösen durch gewaltfreie Kommunikation
green_life

Marshall B. Rosenberg, dr psychologii klinicznej, twórca modelu komunikacji Porozumienia bez Przemocy jest z zawodu psychologiem i mediatorem. Od ponad trzydziestu lat podróżuje po świecie, w rejony dotknięte wojną, jak również do krajów, w których panuje pokój. Rozmawia z ludźmi i przysłuchuje się temu, co mają do powiedzenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2008

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

linka35 | 2017-10-04
Przeczytana: 04 października 2017

Wywiad rzeka z mężczyzną, który zmienił moje życie. Nagle okazuje się, że można zajrzeć za kulisy powstawania samego NVC, co przyświecało autorowi i jakie sam miał wątpliwości. Niesamowicie dodawało mi otuchy kiedy czytałam, że od razu nie był to nowy Ghandi tylko człowiek, jak każdy inny, ze swoją porywczością i niewyparzonym językiem. Czytałam w bardzo trudnym momencie mojego życia i jak zwykle z Rosenberga mądrość można czerpać garściami. Aktualnie do mnie bardzo przemówiło, to że nie zawsze od razu jesteśmy doskonali i jak warto wyrażać swoją wdzięczność, tą szczerą z środka.

Z_błyskiem_w_oku | 2015-12-13
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

"Celem naszego życia jest wy-śmianie wszystkich naszych radości i wy-płakanie wszystkich naszych łez".

Poruszający wywiad z autorem metody Porozumienie Bez Przemocy, w którym dzieli się swoimi radościami i bólem doświadczanym w trakcie prowadzonych mediacji - w więzieniach, szkołach, rodzinach. Jak przebaczyć krzywdy doznane w dzieciństwie? Dlaczego wstydzimy się okazywania wdzięczności? Co zrobić, jeśli dziecko mnie nie słucha? Dobre uzupełnienie dla osób, które znają podstawy metody ale i dla tych, którzy dopiero chcieliby poznać.

Veneficaaa | 2018-05-13
Przeczytana: 20 kwietnia 2018