W jej cieniu

Wydawnictwo: Da Capo
Folly's Child
Lenka

Pod koniec lat sześćdziesiątych prasa publikuje wstrząsającą wiadomość o śmierci czołowej modelki, Pauli Varny, która zginęła w rezultacie wybuchu na jachcie, gdzie przebywała wraz z przyjacielem męża, Gregiem Martinem. Dwadzieścia trzy lata później w gazetach ukazują się bulwersujące wieści o tym, jakoby Greg Martin nadal żył w Australii. Wiadomością tą interesują się przede wszystkim...

Dwadzieścia trzy lata później w gazetach ukazują się bulwersujące wieści o tym, jakoby Greg Martin nadal żył w Australii. Wiadomością tą interesują się przede wszystkim towarzystwa ubezpieczeniowe, które w związku z wypadkiem wypłaciły horrendalne odszkodowania. Ale nie tylko one... Jest bowiem jeszcze córka modelki, która w przeciwieństwie do ojca - znanego projektanta mody - oraz jego żony, a jednocześnie siostry Pauli, próbuje dowiedzieć się prawdy o matce. Zdecydowana na wszystko, nie bacząc na cenę, jaką przyjdzie jej zapłacić, odsłania zaskakujące tajemnice rodzinne.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1994

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

wiejskifilozof | 2015-10-01

Trafiła mi się w ręce i musiałem przeczytać.Fabuła wydawała się dość prosta.Ale czasami zbyt naciągana.Coś w rodzaju,jakby autorka chciała połączyć romans z kryminałem.I nie wiedziała co chcę napisać.
Na pewno książka jest bogata w wydarzenia.Dzieje się tu dużo.Świat mody.Jego cienie i blaski,piękne opisy Australii i Włoch.
Zauroczenie i problemy małżeńskie.
Książka jest dla mnie dobrą inwestycją literacką.
Bo spędziłem przy niej miło czas.

Marta | 2012-05-15
Przeczytana: 20 marca 2012

Typowy romans. Miejscami wręcz obrzydliwy. Niezwykle sztuczny, ledwie dotarłam do końca. Nigdy więcej nie sięgnę po taką książkę !

NIENACZYTaNA | 2015-09-15
Przeczytana: 12 września 2015

Interesująca fabuła. To nie jest typowy romans!

luna0207 | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Książka wciągająca, moze nei najwyższycj lotów, ale na takie upały jak teraz panują to idealna. Autorka mogła ominąć jeden wątek, a ksiązka dostałaby w mojej ocenie jedną gwaizdkę wiecej.

nietoperzyca | 2016-09-29
Przeczytana: 25 listopada 2014