Alice Salomon- Szkic o życiu i dziełach

Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
biografie, wspomnienia
Witold Lisek

Alice Salomon (1872 Berlin-1948 Nowy Jork), określana mianem "niemieckiej Jane Addams", była pionierką ruchu kobiecego w Niemczech, członkinią i współtwórczynią niemieckich i międzynarodowych organizacji kobiecych (m.in. International Council of Women), propagatorką idei internacjonalizmu i pacyfizmu oraz praw człowieka (zwłaszcza praw pracowniczych kobiet i dzieci), inicjatorką wysiłków zmierzających do profesjonalizacji pracy socjalnej. Była także doktorem ekonomii berlińskiego uniwersytetu oraz współtwórczynią pierwszego na kontynencie kursu.

źródło opisu: Oficyna Naukowa, 2010

źródło okładki: http://www.oficyna-naukowa.home.pl/