Lądowanie Rinowirusów. Przeziębienie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na Sygnale. Dr Orzeszko zawsze na czas". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hokus-Pokus
978-83-60402-24-5
dla dzieci
UpsyDaisy

Wojciech Feleszko w przyjazny, dowcipny, niezwykle obrazowy sposób opisuje przebieg przeziębienia. Historyjkę znakomicie dopełniają ilustracje Ignacego Czwartosa, który pomysłowo przedstawił rodzinę państwa Nosków, dr. Oreszszkę, bandę Rinowirusa oraz pluton Limfocyta. Dzięki jego oryginalnym rysunkom dzieci będą mogły lepiej zrozumieć jak funkcjonuje organizm, co mu pomaga, a co go niszczy. Za pomocą gestów, min, kolorów, całej plejady szczegółów Czwartos z jednej strony znakomicie oddaje „wredną” naturę wirusów a z drugiej dobroczynne oddziaływanie limfocytów. Kiedy zobaczycie, jak wyglądają krople kichnięcia czy Rinowirus i jego banda w wykonaniu Ignacego Czwartosa, z pewnością przekonacie wasze dzieci do przestrzegania podstawowych zasad higieny! Z kolei postać sympatycznego dr. Orzeszki, dojeżdżającego do swych małych pacjentów na stylowym skuterze, przekona niejedno dziecko, że człowiek w białym fartuchu ze słuchawkami na szyi na pewno nie robi krzywdy, tylko niesie fachową pomoc.

źródło opisu: wydawnictwo Hokus-Pokus

źródło okładki: wydawca

Karotka | 2016-05-20
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane

Dobra opowieść jest dobra na chorobę i zwiększa odporność - to moja prywatna teoria. "Lądowanie rinowirusów" oprócz tego, że opowiada o tym, co dzieje się w zaatakowanym przez wirusy organizmie, zachęca także do mycia rąk, a to na pewno wpływa na dziecięcą odporność. Historia Kajtka, który się przeziębił, tak jak wiele innych dzieci, to fabularyzowana opowieść o wirusach i układzie odpornościowym. Skojarzenia z "Było sobie życie" są nieuchronne, ale wykonanie całkiem inne, a wirusy Ignacego Czwartosa przypominają stwory z innej planety. Warto!

Inna wersja recenzji:

Mamobab | 2014-01-17