Kati w Paryżu

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kati i Paris
podróże, Paryż

Na początku lat pięćdziesiątych Astrid Lindgren napisała serię książek o energicznej, lekko postrzelonej, no i oczywiście pełnej radości życia Kati. ?Kati w Ameryce?, ?Kati we Włoszech? oraz ?Kati w Paryżu? to pewnego rodzaju reportaże z podróży, ale przede wszystkim zabawne i zaskakujące przygody tytułowej Kati w najciekawszych miejscach świata. Kiedy pełna temperamentu Kati zakochuje się na...

Kiedy pełna temperamentu Kati zakochuje się na zabój, a wybranek proponuje, by ślub wzięli w Paryżu, przyjmuje pomysł z entuzjazmem. I w ten sposób ona z Lennartem, a także jej przyjaciółka Ewa spędzają niezapomniane chwile w stolicy Francji, poznając nie tylko słynne zabytki miasta, jego kafejki i hoteliki, lecz także tętniące zwykłym życiem ulice paryskie, wraz z ich nieodłącznymi ?mieszkańcami? ? kloszardami.
Teraz wreszcie także polscy czytelnicy będą mogli podróżować razem z Astrid Lindgren i Kati!

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2008

Evik | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książki o przygodach Kati można określić jako "małą trylogię". Kati w Paryżu to ostatnia część.
Kati wychodzi za mąż za Lennarta. Ślub ma miejsce oczywiście w Paryżu.
W Paryżu towarzyszy im przyjaciółka i współlokatorka Kati - Eva.
Podoba mi się, że w książce są przypisy objaśniające słowa w obcych językach i wzmianki o ważniejszych zabytkach.
W książce pojawia się nowy bohater - Peter, szwedzki turysta/biznesmen przypadkowo (???) będący w Paryżu w tym samym czasie co Kati i Eva. Zakochał się w Eve ;)

Pod koniec książki Kati rodzi syna. I z całej książki najbardziej wzruszająca jest mowa Kati do synka. Z uwagi na jej objętość nie mogę jej tu przytoczyć, ale wzruszyłam się czytając trzy ostatnie kartki tej książki.

Miśka | 2013-12-28

Zawsze podobała mi się twórczość Astrid Lindgren jednak "Kati w Paryżu" nie trafiła w moje gusta. Nie przebrnęłam nawet do końca książki.

Ervisha | 2010-10-21

Słaba - nudna, banalna, przewidywalna i głupia

Julia Chwedczuk | 2016-06-27
Na półkach: Mam na półce, Przeczytane