Harry Potter i nasze dzieci : przewodnik nie tylko dla rodziców

Wydawnictwo: M
83-7221-521-9
Harry Potter,
poradniki
Evik

Książka "Harry Potter" odniosła ogromny sukces komercyjny. Popularność powieści wywołała przeróżne dyskusje nie tylko estetyczne czy literackie, ale i światopoglądowe. Ukształtowały się dwa nurty: potterofobowie - krytykujący dzieła pani Rowling i poterromaniacy - broniący powieści o Harrym. Toczą się dyskusje o chrześcijańskim lub antychrześcijańskim charakterze książek o Harrym Potterze. Wywołuje to niepokój wśród wielu rodziców i wychowawców.
"Nie chcemy narzucać łatwych, jednoznacznych ocen, staramy się raczej pomóc w ukształtowaniu własnego zdania na temat wartości, czy antywartości wnoszonych do dzisiejszej kultury przez powieści pani Rowling - pisza autorzy.

źródło opisu: słowo wstępne

IroniaLasu | 2014-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Niestety nie dałam rady doczytać do końca. Harry Potter to świetna książka, czego nie mogę powiedzieć o tym. Wpadłam na "Harry Potter i nasze dzieci" przypadkowo w bibliotece szkolnej. Chciałam zobaczyć co też można napisać, żeby zaznajomić kogoś z książką bez jej czytania. I wiecie co? Jeśli nie macie czasu na H.P, a bardzo chcecie wyrobić sobie na jego temat zdanie nie bierzcie tej książki do ręki. Przeczytajcie I tom przygód Harry'ego. Na pewno będzie to większa przyjemność i więcej się dowiecie. Nie wiem czemu ma służyć ten poradnik. Po co ktoś chce się zapoznawać z lekturą bez czytania jej? Przecież to mija się z celem. Dla rodziców...żeby się dowiedzieli, czy ich dziecko nie opętał czasem szatan i ile jest prawdy w takim gadaniu. Nawet jeśli to przecież każdy czyta co chce.
Następnym minusem jest to, że książka powstała po IV tomach H.P. Tu też nie widzę sensu, bo żeby spojrzeć na tę historię(na tyle, by o niej pisać poradnik) to trzeba znać ją całą. Autorzy mogli poczekać....

książek: 2017
Eleonora | 2016-04-20