Srebrna gołębica

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Evik

Książka składa się z 27 baśni. Zawiera baśnie rosyjskie, estońskie, mołdawskie, gruzińskie, kirgiskie, turkmeńskie, litewskie, karelskie. Niektóre tytuły baśni:
"Srebrna gołębica", "Kosa, kogut i kot", "Tugery i Egery", "Morski car i jego dwanaście córek", "O kamiennym carze i matce Słońca".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie

Mada22 | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

Pierwsza książka , którą dostałam od mamy mając 10- 11 lat.
Zakochałam się w mądrych baśniach, w której znajdziemy zawsze jakiś morał. Sa i zagadki w baśniach, pamiętam je do dzisiaj :)
Od tych cudownych baśni , która przeczytałam jednym tchem od początku do końca zaczęła się moja przygoda z książkami, następne były :Dzieci z Bulerbyn: i po latach Małgorzata Musierowicz z cudowną "Jeżycjada", która powstaje do dzisiaj.
Mam 50tkę na "karku" i czekam na wnuki, którym będę mogła czytać te piękne baśnie zawarte w "Srebrnej gołębicy" , bo ciągle stoi książka na honorowym miejscu w mojej biblioteczce :):):)
Magdalena

Szymon Michałowski | 2013-11-15
Przeczytana: 1982 rok

Pomimo upływu lat, pamiętam większość z tych bajek. Bardzo mądre i dobrze napisane.

Wagabunda | 2016-10-24
Lukistar | 2016-09-20