Zachód słońca

Tłumaczenie: Paweł Kopycki
Cykl: Wschód słońca (tom 4) | Seria: Rodzina Baxterów
Wydawnictwo: POLWEN
Sunset
proza obca, powieść
Lenka

Mając wreszcie za sobą wymogi mieszkania w Hollywood, Dayne i Katy starają się ułożyć sobie życie w Bloomington i nie mogą się już doczekać nowego rozdziału w ich małżeństwie, jaki się rozpocznie w momencie przyjścia na świat ich potomka. W międzyczasie zespół Chrześcijańskiego Teatru Młodzieżowego przygotowuje z zapałem pierwsze przedstawienie teatru, odkąd Dayne i Katy stali się jego właścicielami. CZAS NIEPEWNOŚCI
Flaniganowie zwierają szyki, wspierając Bailey i Connora przygotowujących się do zagrania głównych ról w musicalu, gdy nagle dochodzą do nich tragiczne wieści, które stają się dla nich wszystkich ogromnym ciężarem. W tym samym czasie Jim Flanigan staje przed decyzją, która może w dramatyczny sposób odmienić życie jego rodziny. PIĘKNY POCZĄTEK
Gdy John Baxter przygotowuje się do małżeństwa z Elaine Denning, jedno z jego dzieci wchodzi w najtrudniejszy okres swego życia. Czy zatem dzięki odnowieniu miłości i nadziei uda się ugruntować święte podstawy małżeństwa i wytyczyć pewny kierunek na przyszłość Kiedy przychodzi nieuchronny moment ostatecznej sprzedaży ukochanego domu Baxterów, wspomnienia minionego czasu spotykają się z przemianami, jakie przynosi dzień dzisiejszy, udowadniając, że tylko dzięki wierze i wsparciu rodziny można z radością i pokojem przyjąć lata zachodzącego słońca własnego życia.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/160979

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/160979

Jusia | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

"Zachód słońca" to ostatnia czternasta część sagi o rodzinie Baxterów przyznaję że można zżyć się z postaciami.
Nie polecam oczywiście zaczynać przygody z tymi bohaterami od ostatniej pozycji, ale w każdej części znajdziemy mnóstwo miłości, ogromną wiarę, szczęście jak również problemy dlatego możemy łatwo utożsamić się z bohaterami.
Wszystkie książki Karen Kingsbury przynoszą spokój czytelnikowi, dają nadzieję, pocieszenie, utwierdzają że nie ma rzeczy niemożliwych, chociaż nie zawsze wszystko kończy się szczęśliwie, to z każdego zdarzenia i z każdej sytuacji wynika coś dobrego, nawet jeżeli na początku nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Polecam przeczytać także mężczyznom, wszystkim wrażliwym osobom oraz tym którzy szukają sensu w życiu i czują się zagubieni.

Gosia9101 | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Jak dla mnie jest to piękne zakończenie losów tej niezwyklej rodziny. Poprzez każdą kolejną część o Baxterach, czytelnik utożsamia się z bohaterami. Dla mnie rodzina Baxterów także stała się bliska, jak bym ich naprawdę znała i przeżywała razem z nimi ich życie. Baxterowie są naprawdę niesamowitą rodziną i niezwykłymi ludźmi.

Chetnie poznalabym dalsze losy Bailey i Cody'ego.

jusia1986 | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Ostatnia część sagi o Baxterach... dosyć długo zwlekałam z faktem, aby po nią sięgnąć. Myślę, że gdyby czekały na mnie kolejne pozycje z tej serii, byłabym bardziej szczęśliwa, niżeli dziś, gdy zdałam sobie sprawę, że już nie dowiem się co u : Johna, Dayne'a, Brooke, Kari, Erin, Luke'a, Kate a przede wszystkim mojej ulubienicy Ashley i ich rodzin. Z takiego rodzaju książkami, jest jeden problem, czytający może za bardzo zżyć się z bohaterami, i stają się oni niemal częścią rodziny... Na szczęście, dopóki żyje autorka istnieje nadzieja, że ożywi na nowo bohaterów, a jeśli nie, można rozpocząć czytanie od nowa ;)

Ostatnia część sagi jest jakby zamknięciem poszczególnych wątków, która jak już mogę zdradzić działa bardzo pozytywnie na czytelnika. Baxterowie, ich rodziny, przyjaciele, dlatego, że są wierzący nie byli szczególnie uprzywilejowani, choć z drugiej strony, można jednak powiedzieć, że w pewien sposób byli. Nie omijały ich błędy młodości, decyzje podjęte wcześniej, mające...

kuzynka | 2011-12-06
Przeczytana: 23 listopada 2011

Ostatnia część sagi o rodzinie Baxterów. Pełna ciepła, pokoju, miłości i wiary w sens życia. Pomaga uwierzyć, że wszystko skończy się dobrze, a to co nas spotyka, chociaż czasem tak bardzo boli, to część Bożego planu. Ze smutkiem rozstałam się z bohaterami przeczytanych przeze mnie do tej pory tomów. Gorąco wszystkim polecam książki tej autorki!!! :)

edzia8689 | 2016-09-23

Przyjemnie się czytało tą książkę. Szkoda że skończyła się ta seria. Chciałoby się obserwować dalsze losy bohaterów. Warto przeczytać.

kasiunia2408 | 2012-08-24

Ostatnia część serii, którą odłożyłam i które czeka nam mnie już tyle lat :)

Anna | 2016-02-07

Ostatnia części sagi o rodzinie Baxterów. Czyta się dobrze; książki Karen Kingsbury są trochę jak narkotyki- jak się już zacznie to po prostu musi się wiedzieć co dalej. Nie oceniam tej serii zbyt wysoko, bo uważam, że autorka ma bardzo drażniący styl pisania. Ale muszę przyznać, że stworzyła jedną z moich ulubionych bohaterek książkowych: Ashley.

LIDIA | 2016-11-18
Na półkach: Powieść, Przeczytane