Ciemne oblicze. Metafizyka chrześcijaństwa

Tłumaczenie: Henryk Paprocki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filozofia Religii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
Tëmnyj lik
83-85713-65-4
filozofia i etyka
A--

Książka należy do najważniejszych prac jednego z najwybitniejszych myślicieli rosyjskich przełomu XIX i XX wieku (Rozanow był zafascynowany Dostojewskim, przyjaźnił się z Florenskim). Autor w paradoksalny sposób podejmuje kluczowe pytania chrześcijaństwa, życia religijnego, zbawienia. Odwołuje się z jednej strony do tradycji Starego Testamentu, z drugiej bada oblicze nauk Chrystusa jako...

Odwołuje się z jednej strony do tradycji Starego Testamentu, z drugiej bada oblicze nauk Chrystusa jako sędziego Świata i opisuje ekstremalne formy wiary, np. samospalenia, zakopywanie żywcem.

źródło opisu: eneteia.pl

źródło okładki: enteia.pl