Magiczne fryzury

Tłumaczenie: Anna Błasiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Super". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Amazing grace
powieść irlandzka
knyp

Stóg siana na czterech łapach, ptasie gniazdo na głowie nauczycielki i brodate dziecko, czyli magiczne fryzury. Cioteczna babcia Josie jest nawet fajna, ale żeby z nią mieszkać? W starym domu na wsi? Bez telewizora? A jednak Grace zostaje zesłana tam przez rodziców i skazana na potworne nudy. Ale kiedy znajduje na strychu dziwny grzebień, zaczyna robić się ciekawie. A mieszkańcy wioski długo...

Cioteczna babcia Josie jest nawet fajna, ale żeby z nią mieszkać? W starym domu na wsi? Bez telewizora? A jednak Grace zostaje zesłana tam przez rodziców i skazana na potworne nudy. Ale kiedy znajduje na strychu dziwny grzebień, zaczyna robić się ciekawie. A mieszkańcy wioski długo nie zapomną Grace. Ani jej grzebienia!

źródło opisu: Amber, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

pia | 2015-07-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 08 lipca 2015

Znalazłam tę książkę w bibliotece. Postanowiłam wypożyczyć ją ze względu na okładkę. Autorką tej opowieści jest Ann Carrol znana irlandzka pisarka, która pisze książki dla miłośników śmiechu, zabawy oraz szalonych pomysłów. Książka „Magiczne fryzury’’ opowiada o 9- letniej dziewczynce Grace, która musi przebywać u swojej ciotecznej babci Josie. Grace jest przekonana, że w starym domku na wsi bez telewizora będzie okropnie nudno. Lecz dziewczynka myli się. Gdy znajduje na strychu czarodziejski grzebień wie, że ten pobyt będzie pełen niezapomnianych przygód i zdarzeń. Książę polecam wszystkim miłośnikom śmiechu i nie tylko.
Pozdrawiam Pia

Nat_Swi | 2016-01-21
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Nawet fajna książka, szybko się ją czyta. Ukazuje ciekawy świat.

Marianna | 2016-05-09
Przeczytana: 03 sierpnia 2011