Nie jest już łatwo

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Cykl: Trylogia afrykańska (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
No Longer at Ease
literatura nigeryjska

"Nie jest już łatwo" to przejmujący obraz ludzkiego upadku. Obi, młody Nigeryjczyk, który wraca statkiem do ojczyzny po odbytych w Anglii studiach, jest idealistą, który gorąco pragnie oczyścić z korupcji władze w swoim kraju i dopomóc w jego modernizacji, szybko jednak odkrywa, że pogoń za bogactwem i przekupstwo polityków nie są bynajmniej częścią dawnej tradycji, lecz stanowią również...

"Nie jest już łatwo" to przejmujący obraz ludzkiego upadku.
Obi, młody Nigeryjczyk, który wraca statkiem do ojczyzny po odbytych w Anglii studiach, jest idealistą, który gorąco pragnie oczyścić z korupcji władze w swoim kraju i dopomóc w jego modernizacji, szybko jednak odkrywa, że pogoń za bogactwem i przekupstwo polityków nie są bynajmniej częścią dawnej tradycji, lecz stanowią również niezbywalny element nowego świata.
Opowieść o młodzieńcu, który kształcąc się zagranicą, odrywa się od swych afrykańskich korzeni i staje się częścią skorumpowanej elity, do której zrazu odnosi się z najwyższą pogardą, wciąż pozostaje znakomitym obrazem problemów, z którymi nadal zmagają się afrykańskie społeczności.

"Chinua Achebe jest pisarzem magicznym, jednym z najlepszych w całym XX wieku".
Margaret Atwood

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Homeryckie | 2017-12-27

Takich powieści przeczytało się na kopy, plusem jest to że tym razem wchodzimy w nieznaną rzeczywistość świeżo postkolonialnego Lagosu.

ginewra | 2016-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Afryka
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Dobra książka. Dobrze wymyślona i podana historia. Afryka pokazana w wersji prawdziwej, a nie sentymentalnej. Polecam! (parę niedociągnięć tłumacza)

dominika | 2018-05-07
Szymon | 2017-11-05