Tajemna historia Zachodu

Tłumaczenie: G. G. Gadacki
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Secret History of the West: The Influence of Secret Organisations on Western History from the Renaissance to the 20th Century
978-83-7506-529-9
historia zachodu
historia
n0e

W swojej całkowicie autorskiej wizji historii Nicolas Hagger koncentruje się na przełomowych momentach dziejów cywilizacji północnoamerykańskiej i europejskiej: rewolucjach. Pokazuje, że za każdym z tych wydarzeń w rzeczywistości stały tajne organizacje - najpierw heretyccy kabaliści i katarzy, potem masońscy różokrzyżowcy, syjoniści, templariusze i Zakon Syjonu - tworząc w ten sposób podziemną sieć przygotowującą rewolucję światową, która jest ambicją wolnomularstwa od setek lat. Wbrew powszechnym przekonaniom dzisiejsza cywilizacja Zachodu nie jest produktem ciągłego procesu. Przez ponad pół milenium jedna rewolucja następowała po drugiej niczym potężne fale. Książka Nicholasa Haggera jest chronologiczną opowieścią o tych rewolucjach, począwszy od renesansowej, a na bolszewickiej kończąc, pokazującą w oparciu o bogatą faktografię i niemal sensacyjnym stylem, jak utopijne wizje idealnego świata kończą się masakrami i gilotyną. Okazuje się, iż wszystkie bez wyjątku rewolucje, i te prawicowe, i te lewicowe, zaczynają się od ezoterycznych marzeń, a kończą - horrorem.

Czy dziejami Zachodu steruje jakaś niewidzialna siła? Kto stał za reformacją i rozpadem zachodniego kościoła? Jaki jest związek pomiędzy rewolucją Cromwella w Anglii a rewolucjami w Ameryce, Francji i Rosji? Czy istnieje jakaś tajemna organizacja, która stoi za wszystkimi ważnymi przewrotami w historii świata?

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/tajemna-historia-zachodu/

źródło okładki: http://capitalbook.pl/product_info.php?cPath=26&products_id=541

Wojtek_Grabowski | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

No świetna po prostu, mocna rzecz. Kompendium wiedzy na ten temat. Polecałbym jednak tylko tym bardziej zainteresowanym tematem.

ToJa | 2016-11-14
Przeczytana: sierpień 2011