Wieczór w Bizancjum

Tłumaczenie: Cecylia Wojewoda
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książnica kieszonkowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
Evening in Bizantium
9788325001964
festiwal, filmowiec, Irwin Shaw
gall21

Inne wydania

Znany amerykański producent filmowy, Jesse Craig, od kilku lat pozostający na uboczu życia zawodowego, zjawia się w Cannes w czasie festiwalu. Dlaczego przyjechał? Kim naprawdę jest Gail McKinnon, podająca się za dziennikarkę i znająca szczegółowo przeszłość Craiga? Jakie niespodzianki potrafi zgotować ojcu dwudziestoletnia córka? Co weźmie górę w chwili, gdy dojrzały mężczyzna dokona rekapitulacji życia: uczucia czy kolidująca z nimi potrzeba tworzenia? W malowniczych plenerach francuskiego Lazurowego Wybrzeża, w otoczeniu ludzi kina, stanąwszy na rozdrożu, Jesse Craig szuka odpowiedzi na dręczące go pytania.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/

nellanna | 2012-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Jak na tego autora, słaba. Świat filmowy, z zupełnie innej już dla nas bajki. Zetlałe skandale, nie robią wrażenia na współczesnych kinomanach, którzy korzystają z portali plotkarskich, na temat gwiazd...a mi się zdarza.

Ariadna | 2013-10-19

Przeczytałam niemal wszystkie książki Irwina Shaw, poza najbardziej chyba znaną Pogodą dla bogaczy. Lubię jego język. Zauważyłam, że pisarz ten był doskonały w zawiązywaniu akcji, budowaniu intrygi, początku powieści. W pasjonującej lekturze zwykle czekałam na nie mniej pasjonujące zakończenie, ale Shaw wyjątkowo chyba pisać zakończeń nie lubił, bo zwykle wychodziły mu dziwnie nijakie. Tak jest i z Wieczorem w Bizancjum. Piękna intryga na początek, pięknie odmalowany obraz starzejącego się reżysera, który przybywa do Cannes aby rozliczyć się ze swoją przeszłością i po raz ostatni poczuć jak to jest być na topie. Młoda dziewczyna, była miłość, rozrachunki z przeszłością, a wszystko w urodziwej scenerii wybrzeża Morza Śródziemnego. Przeczytać warto omijając nijakie zakończenie. Polecam szczególnie mężczyznom wchodzącym w jesień swojego życia, dzięki tej książce mogą zrozumieć, że przytrafia się to nie tylko im. :-)

sunjong | 2016-04-22
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po wspaniałej "Lucy Crown" jestem zasmucona tak niskim poziomem. Powieść ni to romantyczna, ni to ukazująca coś istotnego. Trudno mi się czytało. Wydaje mi się, że Shawowi zabrakło pomysłu na kolejną książkę i wymyślił nieudaną historię dramatu mężczyzny, który zdradza żonę z 22-letnią dziennikarką, a którego dwudziestoletnia córka popełnia podobny błąd i ucieka ze starym pisarzem - kochankiem, wrogiem ojca. Konkluzja? Historia lubi się powtarzać. Nie znalazłam rzeczy godnych głębszych refleksji.

anna | 2014-10-23

rok wydania 1993
Wydawnictwo "Książnica"
ISBN 83-85348-58-1

Anna | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

jak każda powieść Irwina Shawa dobrze się czyta

Tatiana | 2016-02-23

Przyjemna lektura na długie wieczory

Justyna | 2017-04-14
Przeczytana: 1993 rok