Jan Paweł II dzień po dniu. Ilustrowane Kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005. T. 1

Wydawnictwo: Biały Kruk
Jan Paweł II, papież, pontyfikat
religia
Evik

Jedyne na świecie pełne kalendarium wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II. Spisane dzień po dniu od 16.10.1978 do 8.04.2005, od dnia wyboru po dzień pogrzebu. Obejmuje wszystkie audiencje, spotkania, nabożeństwa, dokumenty, prezentuje działalność Stolicy Apostolskiej. W tle przewijają się dzieje Europy i całego świata. Tak więc, choć jest to kalendarium, czyta się je jak najbardziej wciągającą powieść. Wyłania się z niego bowiem tytaniczna praca Jana Pawła II, dzieło, które wprost trudno ogarnąć. Niezwykłe świadectwo Jego troski o Kościół powszechny, oddania Bogu, niezłomności ducha, głębokiej pobożności, miłości bliźniego, ofiary cierpienia, a także... talentów dyplomatycznych.

Kalendarium to efekt ponad trzyletniej, mrówczej pracy prof. Gabriela Turowskiego i Jolanty Sosnowskiej, która kierowała pracami redakcyjnymi. Papieską niestrudzoną działalność dokumentuje ponad 400 (!) fotografii dwóch znakomitych papieskich fotografików Adama Bujaka i Arturo Mari. Pomagają one wizualnie przemieszczać się w czasie, unaoczniają niejako ogrom pracy wykonanej przez Ojca Świętego, ukazują miejsca, w których był. Dzieło zamyka Testament Jana Pawła II, ogłoszony tuż po Jego śmierci.

źródło opisu: http://www.bialykruk.pl/product.php?cid=15&pid=167

źródło okładki: http://www.bialykruk.pl/product.php?cid=15&pid=167

Turniquet 92 | 2015-03-28

Piękne wydany , cudownie zilustrowany i pełen informacji o naszym ukochanym papieżu Janie Pawle II, jak najbardziej polecam:-)

Spadkobierczyni | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Książka w pięknym kolorowym wydaniu, warto przeczytać, warto się podzielić - sprzedam 2 tomy w cenie 50zł. Stan idealny.

lubiejeva | 2013-02-08
JARZYN x | 2012-12-06