La Manipulation
83-89574-72-1
maszmnie

Przebiegłość to cecha tak stara, jak gatunek ludzi, była potrzebna myśliwym, wojownikom, władcom i kupcom. Z manipulacjami stykamy się dziś w bardzo wielu sytuacjach życia codziennego: przeżywając zawód miłosny, tracąc pieniądze, będąc ofiarami przemocy psychicznej, a także kiedy widzimy reklam, która budzi wątpliwości. W niniejszej książce znajdziemy przegląd różnych sposobów manipulacji oraz liczne przykłady jej stosowania w przeszłości i dziś.
Autor omawia również pojęcia pokrewne takie jak: propaganda, podstęp, indoktrynacja.

źródło opisu: okładka

PrzeCzytana | 2017-10-12
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane, Inne
Przeczytana: 12 października 2017

Chaotyczna, zbyt wiele anegdot zbyt daleko odchodzących od tematu. Bardzo nie polecam.

Kudamononomono | 2017-10-14
Na półkach: Rok?, Przeczytane