Pewność siebie. Jak mała zmiana może zrobić wielką różnicę

Tłumaczenie: Małgorzata Wróblewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Power". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Editio
Self-confidence: The Remarkable Truth of Why a Small Change Can Make a Big Difference
978-83-246-2894-0
pewność siebie, Paul McGee
poradniki
foolosophy

Jak wygląda dziś Twoje życie? Czy to nieustanne pasmo zmagań i pokonywanie niekończącej się parady przeszkód? A może uważasz, że mimo wszystko prowadzisz dość satysfakcjonującą egzystencję? Bez większych wzlotów i upadków, ale przecież zawsze mogło być gorzej? A teraz szczerze odpowiedz na pytania: "Jak często zastanawiasz się nad tym, czy mógłbyś zrobić w swoim życiu więcej, stać się kimś więcej? Co Cię powstrzymuje? Być może niewystarczająca wiara we własne możliwości i zbyt mała pewność siebie?".

Brak wiary w siebie sprawia, że — niczym ciastu pozbawionemu drożdży — nie udaje Ci się wzrosnąć i w pełni wykorzystać własnego potencjału. Nie trzeba wcale przeobrażać całej osobowości, by osiągnąć wszystko, o czym marzysz. Czasem wystarczy zaledwie mała zmiana.

Dowiedz się, jak budować, zwiększać i rozwijać pewność siebie. Niezależnie od tego, czy walczysz z własnymi wątpliwościami, czujesz się niepotrzebny, jesteś bez pracy lub w trakcie rozstania albo właśnie wybierasz się na randkę, istnieją tysiące praktycznych i gotowych do zastosowania środków, które pomogą Ci ruszyć do przodu i zrealizować swoje ambicje.

* Odkryj w sobie talenty, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.
* Odnajdź przyjemność w próbowaniu nowych rzeczy i odkrywaniu nowych miejsc.
* Stań się osobą powszechnie lubianą i szanowaną.
* Uzyskaj większe poczucie własnej wartości.
* Wykorzystaj swój potencjał i odkryj prawdziwy cel w życiu.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/pewnosc_siebie_jak_mala...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/pewnosc_siebie_jak_mala...»

melody | 2015-11-22

Na rynku obecnych jest bardzo dużo poradników tego typu. Ja zdecydowałam się sięgnąć po ten, lecz nie był to strzał w dziesiątkę.
Jestem lekko rozczarowana ponieważ zgodnie z tym co jest napisane na okładce "Jak mała zmiana może zrobić wielką różnicę", wcale nie czuję by autor proponował małe zmiany. Są to niestety typowe porady jakie udziela się ludziom z brakiem pewności siebie. Żadnych rewolucji w tym nie ma. Owszem, są tam i pomocne rady, napisane przystępnym językiem z pewną dawką humoru jest zabrakło mi tego... WOW! Nie chcę podważać umiejętności oraz zasług autora jednak całą to książkę można by zamknąć w 20-stronnicowym folderze.
Osobą, które mają już za sobą lekturę innych tego typu poradników szczerze odradzam sięganie po tę pozycję, ponieważ nie znajdziecie w niej nic nowego.
Wszystko już zapewne przeczytaliście u innych autorów :)
Nie skreślam kompletnie tej książki, ponieważ nie jest zła - jedynie jak dla mnie jest za mało motywująco-zaskakująca :)

książek: 1903
foolosophy | 2011-05-15
Przeczytana: 26 marca 2011

Pewność siebie, a zarazem akceptacja swojego jestestwa odgrywa bardzo dużą rolę w współczesnym świecie. Rzekłabym nawet, że odrobina pewności jest niezbędna do przetrwania. Bowiem osoby lękliwe czy niepewne swoich sukcesów szybko zostaną wygryzione przez konkurencję. Już w szczególności w początkach kariery. Niemniej ważna jest w pewność w życiu osobistym, nasze powodzenie czy udane sprawy także mogą w dużym stopniu zależeć od własnego poczucia akceptacji.

Pierwsze, co zaznaczam bardzo wyraźnie, jeśli zabierasz się za ten poradnik pamiętaj, aby wykonywać każdy przystanek oraz zastanawiać się nad pytaniami autora. Książka ta nie jest poradnikiem, który pomoże tobie w godzinę, lecz stopniowo, w zależności od twoich możliwości, będzie zaszczepiała w tobie jedną małą zmianę. "Mały krok dziś - wielka zmiana w życiu".

Autor skupia się przede wszystkim na zmianie pewnych oczywistych spraw w naszym myśleniu, na małych zmianach, nie zaś na zmienianiu cały konstrukcji. Czemu? Każdy...

Barbara | 2015-08-30
Julia | 2014-07-04