Palm City

Wydawnictwo: Glob
reżim,
Lucy

Po opublikowaniu "Tańca marihuany" zbyt wiele pytań padło pod adresem autora, by mógł nie sięgnąć po pióro i nie napisać dalszego ciągu. "Palm City" jest opowieścią o ludziach, którzy, znalazłszy się poza granicami swego kraju, chcą walczyć z panującym w ojczyźnie zbrodniczym reżimem. Jakie metody będą najskuteczniejsze? Czyżby terroryzm?... Jednemu bojownikowi o słuszną sprawę przyświeca idea, innemu fantazja, jeszcze innemu perspektywa kariery. Grono znanych bohaterów powiększają barwne osobistości z wielkiego świata i półświatka.

Powieść, choć jest kontynuacją "Tańca marihuany", stanowi odrębną całość.

wiech | 2015-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2015

"Działo się to na Wyspie, albo nigdzie.
Nie wiadomo nawet, czy w ogóle się działo.
Nie jest to jednak historia całkowicie zmyślona,
jak nie jest opowieścią o przegranej.
W podzielonym świecie współczesności
trwa bezustanna walka.
Także o prawo do suwerenności ludzkiego sumienia"

Jest to kontynuacja "Tańca marihuany", lecz nie wydaje mi się, że może stanowić odrębną całość. Moim zdaniem koniecznie wcześniej należy przeczytać "Taniec marihuany".
Książka może bardziej dla facetów, ale ja mam do niej słabość. I nie tylko do niej - do całej trylogii.
Teraz kolej na "Victorię" :))

Karina | 2016-07-05

To druga część "Tańca marihuany", książki, która czytałam z wypiekami na twarzy w czasach liceum.

mila1982 | 2016-07-09
Przeczytana: 06 lipca 2016

zdecydowanie najsłabsza z trzech części, ale, ale! i tak dobra. Całą trylogia mnie rozniosła i bardzo się cieszę, że autorstwa polskiego pisarza.
A najśmieszniejsze jest to , że pierwszą cześć kupiłam dla śmiechu ze wzgledu na tytuł. Mialam nadzieję, że siegnie po nią mój luby, który chociaż nie głupi- nie czyta (sick!). Za to jest ogarnięty uwielbieniem dla zielonego krzewu i stwierdziłam, że może ten tytuł zachęci go do lektury. Nie przeczytał, za to ja jestem wkręcona na maksa :D

bookadicted | 2017-05-31
eMWu2 | 2016-12-21