Doktryny militarne XX wieku

Wydawnictwo: Avallon
978-83-60448-78-6
n0e

Książka, którą Czytelnik otrzymuje do ręki, ma mu pomóc zrozumieć zarówno sens funkcjonowania, jak i role, i zadania sił zbrojnych na przestrzeni ostatnich stu lat. Autor pracy stara się obalić powszechny stereotyp armii postrzegalnej jedynie poprzez zadania walki zbrojnej i, nawiązując do takich autorów, jak choćby Clausewitz czy Ludendorff, przedstawić ją jako instrument polityki. Warto podkreślić, że rozprawa porusza zagadnienia, które nie doczekały się w polskiej historiografii należytego, a zwłaszcza całościowego, analitycznego ujęcia. Jest to znakomite ujęcie podręcznikowe pozwalające wszystkim zainteresowanym na zapoznanie się z całością zagadnień dotyczących rozwoju doktryn militarnych w omawianym okresie.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/157596

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/157596