Tom zawiera: sztuki: Romulus Wielki, Anioł zstąpił do Babilonu, Wizyta starszej pani, Fizycy, Anabaptyści; słuchowiska: Proces o cień osła, Rozmowa z człowiekiem, którym się gardzi, Stranitzky i bohater narodowy, Akcja "Wega".

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie własne

Krzysztof Frątczak | 2011-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2011

"Fizycy" i "Akcja: Wega" nieco rozczarowują, ale to dlatego, że dziś strachy i upiory "zimnej wojny" ustąpiły miejsca innym. Reszta ponadczasowa...słuchowisko: "Rozmowa z człowiekiem, którym się gardzi" utrzymane w kafkowskim klimacie, zapewne było ucztą dla ucha tych, co mieli szczęście je usłyszeć..choć nie wiem czy w komunistycznej Polsce takie słuchowisko by przeszło...sztuka przeszła..więc być może...a dzisiaj nie ma słuchowisk: są widowiska, więc nie sądzę, żeby istniały nowe nagrania..."Wizyta starszej Pani" mrozi, ale poprzez paradoks, czyli esencję życia, to wołanie na puszczy o coś, czego wszyscy rzekomo chcą...o sprawiedliwość. Kto z nas by jej uszedł?..więc cieszmy się, że to tylko sztuka...

Jonasz | 2013-02-03

Z dramatów z tego tomu największym dla mnie odkryciem byli Anabaptyści, rzecz niewątpliwie wspaniała a nie tak popularna jak Wizyta, Romulus czy Fizycy.

Konrad | 2016-10-14
Piotr_M | 2016-09-12