My Baby… i co dalej?

Wydawnictwo: Poligraf
9788362752065
powieść
Ag2S

...Rebeka urodziła Patricka pod znakiem czterolistnej koniczyny w wieku 16 lat. Została całkiem sama ze swoim światem i wizją samotnego macierzyństwa. Prowadziła życie pełne skrajności, które też były częścią jej charakteru, gdzie królowały dwie barwy: czarna i biała. Dusza Rebeki, którą przepełnia pasja miłości do syna, przedstawia losy swych uczuć, począwszy od pierwszej do ostatniej strony. Smak zakazanego owocu, który smakuje najlepiej, porywa i wciąga bez reszty czytelnika, dając mu szanse współuczestniczyć we wszelakich emocjach wraz z bohaterami, którzy... nigdy nie byli fikcyjni, i którym nigdy nikt nie mówił, że życie jest proste.
Pierwsza część powieści da Ci, drogi Czytelniku, niedosyt i pozostawi pytanie I CO DALEJ? bez odpowiedzi. Reszty dowiecie się w drugiej części, jaką jest FINAŁOWA ROZGRYWKA.

źródło opisu: Poligraf, 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dagmara | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Skoro już na dziesiątej stronie (nawet nie kartce) okazało się, że dalsze czytanie to strata czasu dlaczego więc doczytałam do końca??? Chciałam być uczciwa wobec autorki, żeby dając ocenę "beznadziejna" (której jeszcze nikomu nie wystawiłam) mieć czyste sumienie. W końcu od - na przykład - setnej strony wszystko się mogło zmienić.
Nie oceniam fabuły. Ta tutaj, dla mnie, była także beznadziejna. Oceniam błędy, a książka jest nimi naszpikowana. Początkowo myślałam, że to przypadek. Niestety im dalej w las... tym autorka mniej się kontroluje. "Przyszedł aby jej powiedzieć pierwszej, że planuje rozstać się z Gracją, i chciał jej o tym powiedzieć", "...tak że wyglądem przypominał wkurzonego Chopina po koncercie.[...] Chopen sama by chętnie tak do niego mówiła.", "No co Ty Rebeka, byłam bardzo elegancka, ale pierścionek przyjęłam i stwierdziłam, że dam sobie szansę z Chopenem.", "Po raz pierwszy widziała u niego takie roziskrzona oczy" itd, itd, itd. Te błędy nie są zebrane z całej...

LazySonsed | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Bardzo dużo błędów językowych i dialogów, które w prawdziwym życiu wyglądałyby co najmniej dziwnie. Historia i zamysł złe nie są. Czytając czułem się trochę jak nauczyciel języka polskiego, który zadał klasie napisać dłuższe opowiadanie i potem bardzo tego żałował. Daje 4, bo ja sam pierwszej książki pewnie lepiej bym nie napisał. Opowiadanko na jeden wieczór.

Daria | 2014-10-27
Agnieszka | 2013-10-18