Historia Necronomiconu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Odmienne stany fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Copernicus Corporation, Fantasmagoricon
History of the Necronomicon
978-83-86758-25-8
horror
almie

„Pierwotny tytuł brzmiał „Al Azif”. Arabskie słowo (..) oznacza dźwięk wydawany w nocy przez owady – wśród mieszkańców Wschodu powszechnie uważany za wycie demonów. Autorem [„Necronomiconu”] był Abdul Alhazred. (...)Zwiedził ruiny Babilonu, pełne tajemnic ruiny Memfis oraz spędził dziesięć samotnych lat na wielkiej pustyni (..)nazwanej Karmazynową. Według odwiecznych legend zamieszkują ją złe duchy i potwory”.

źródło opisu: http://horror.com.pl/books/recka.php?id=261

źródło okładki: http://horror.com.pl/books/recka.php?id=261

| 2012-10-29

Pięknie wydany zbiór. Opasłe tomiszcze wypełnione po brzegi najlepszymi opowiadaniami Lovecrafta. Kolekcjonerski rarytas. Dlaczego zatem wystawiam 8 gwiazdek a nie 10?

Pierwszy mankament: powtarzające się ilustracje. Uniwersum jest przecież tak bogate w wszelkiego rodzaju artworki, rysunki i szkice, że spokojnie można by wypełnić nie jedną taką księgę. Niestety tutaj chyba komuś się nie chciało szukać, bo mamy wybranych kilka ilustracji, które się zwyczajnie powtarzają co kilkadziesiąt stron.

Druga sprawa (ale to już bardziej rzecz gustu i indywidualnych upodobań): do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze około 3-4 opowiadań, których w niniejszym tomie zabrakło, z "Ukochanymi Zmarłymi" na czele.

Pomijając te szczegóły natury edytorskiej, pozycja absolutnie obowiązkowa.

Michał | 2017-02-24
Matylda Saresta | 2016-11-07