Lodowy petrel

Stormy Petrel
2007
thriller
Liza

Samotna chatka na odległej szkockiej wysepce należącej do archipelagu Hebrydy wydawała się Rose Fenemore idealnym miejscem do ucieczki przed światem i jego problemami. Tu, niczym nie niepokojona, mogła zająć się pisaniem, odbywać długie spacery po morskich skałach, obserwować ptaki gromadzące się stadami. Pojawienie się dwóch tajemniczych mężczyzn w noc letniej burzy zakłóca spokój tego romantycznego zakątka. Kim są i w jakim naprawdę celu przypłynęli na Moilę?

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=20380

źródło okładki: http://godi.pl/lodowy-petrel.html

Sylwia | 2017-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Po opisie spodziewałam się jakiegoś ciekawego romansu, a okazało się że to książka przygodowa, z opisami ptaków, fok i itd. A tutaj jeszcze podają, że to thriller/kryminał? Serio? Kilka rozdziałów w całości poświęconych zwiedzaniu i obserwowaniu okolicy i ptaków. Fatalna jak dla mnie opowieść, o niczym, chociaż z początku ciekawie się zapowiadała. W sumie ten wątek z Ewanem wydawał mi się ciekawy, i miałam nadzieję że chociaż raz uda się autorce mnie zaskoczyć, ale nie, zamiast zrobić jakiś zwrot akcji i poprowadzić wątek inaczej... no po prostu wiało nudą, męczyłam się okropnie od połowy aż do końca książki, chociaż ma ona jedynie 200 stron. Nie polecam nikomu, a już na pewno nie fanom kryminałów i thrillerów.

elkazolzar | 2014-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2014

Książka-porażka. Ja rozumiem, że opisy są potrzebne i bardzo je lubię, ale ludzie, bez przesady! Akcja naciągana, opisy non stop - i nie tylko pięknych krajobrazów, ale i każdej z postaci przewijającej się w książce oraz dokładne opisy czynności wykonywanych kolejno przez bohaterkę... Zabrakło jedynie: "Poszłam do toalety, wypróżniłam się, chwyciłam papier toaletowy [był miękki, delikatny, jak cośtamcośtam ] ..." Do tego bardzo "drętwo" napisana.

Paulina | 2014-03-18
Muminka | 2013-06-16