Z plecakiem przez świat

Wydawnictwo: Videograf II
978-83-7183-806-4
podróż, wyprawa, ekspedycja
marmolada

Bogato ilustrowany poradnik dla tych, którzy nie lubią zorganizowanych wyjazdów grupowych. Znana dziennikarka i podróżniczka zawarła w nim swoje doświadczenia z podróży do niemal 150 zróżnicowanych kulturowo i geograficznie krajów. Opisane przez nią "wzięte z życia" sytuacje pokazują, co w czasie podróży może nas spotkać, jakie błędy możemy popełnić i jakie mogą być ich konsekwencje.

źródło opisu: merlin.pl

Lillianna | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Monika Witkowska to nie tylko dziennikarka i podróżniczka, to także kobieta z wielka pasją. W książce „Z plecakiem przez Świat” autorka zawarła wszystko, co warto wiedzieć o podróżowaniu, a szczególnie o podróżowaniu z niezbyt wysokim budżetem. Rzetelne porady, ciekawe anegdoty, świetne zdjęcia, a to wszystko okraszone wspaniałym poczuciem humoru. Powiem szczerze, że świetnie czytało mi się tę książkę, a jedynym minusem było to, że miała zbyt mało stron.

Informacje są bardzo dobrze uporządkowane, z łatwością można odnaleźć poszczególne porady, chociażby te na temat pakowania plecaka, poszukiwania tanich miejsc noclegowych czy procedur na lotnisku. Doskonały poradnik dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z podróżowaniem, jak również dla tych, którzy szukają po prostu ciekawej lektury i lubią książki podróżnicze.

Autorka opowiada bardzo ciekawie, nie nudzi, lektura po prostu wciąga. Myślę, że dla wielu osób może być początkiem do realizacji bardziej i mniej...

Jusi | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Podróże
Przeczytana: 08 lutego 2015

Monika Witkowska to klasa sama w sobie. Bardzo fajny poradnik podróżowania. Polecam.

cytozyna | 2011-05-23

Nie sądziłam, że ta książka może tak wciągnąć! A w środku wiele porad, ogrom zdjęć i ciekawych opowieści. Książka jak najbardziej przygotuje nas do wyprawy w odległe kraje. Monika Witkowska prowadzi nas począwszy od przygotowań, przez całą podróż, a skończywszy na powrocie do domu. Rewelacja!

Hubert | 2015-12-17
Na półkach: Podróże, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Mały poradnik podróżnika. Lekko napisany, może nie zbyt wnikliwy, okraszony historyjkami z życia aktorki, często powiązanymi z podróżniczą poradą która jest akurat przedstawiana.

jud123 | 2013-07-29

Bardzo dobry poradnik dla podróżników.

srututu | 2011-07-15

Wszystko elegancko wytłumaczone, poprzeplatane zdjęciami i anegdotkami. Polecam wszystkim pragnącym przygotować się do wyprawy!

Paula | 2012-03-15
Przeczytana: 2010 rok

Świetna, nawet dla takiego domatora jak ja, który nigdzie się nie wybiera.

Maciej | 2017-01-23
Przeczytana: 20 stycznia 2017