Gospodarstwo krytyka. Teksty rozproszone

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jan Błoński - Pisma wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04564-0
Snoopy

Tom trzeci Pism wybranych "ma charakter najbardziej eklektyczny lub może sylwiczny, bo znajdują się w nim zarówno szkice dopełniające wizję Błońskiego jako interpretatora poezji, prozy i dramatu, jak też przykłady tekstów felietonowych, w których najlepiej ujawniło się jego mistrzostowo pióra, także zresztą utworów krytycznych dotychczas nieznanych, wyjętych z maszynopisów i drukowanych w tym tomie po raz pierwszy. Może właśnie trzeci tom pokazuje najlepiej maesterię autora, dostaczając przykładów krytyki bardzo różnorodnej tematycznie i stylistycznej, a jednocześnie związanej mocno z problemami natury ogólnej. Tu widać doskonale, że w pewnym momencie właśnie Błoński przejął od Kazimierza Wyki funkcję i troski gospodarza literatury polskiej" (Z posłowia Jerzego Jarzębskiego)

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca