Benny i Babe

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Wydawnictwo: W.A.B.

znacie już Bennyego niefrasobliwego fana hokeja na trawie z powieści Benny i Omara Tym razem trzynastoletni Irlandczyk spędza wakacje w nadmorskiej miejscowości niedaleko Dublina. Pewnego dnia staje do rywalizacji z miejscową dziewczyną o imieniu Babe, która, jak się okazuje, ma więcej sprytu i odwagi niż on! Po krótkiej wojnie Benny i Babe zaprzyjaźniają się i zakładają wspólny biznes.

Libri | 2011-05-01
Przeczytana: 2009 rok

Kupa śmiechu - to przede wszystkim. Dorównuje piewrszej części, może nawet jest lepsza. Idealna książka na odstresowanie i relaks po przepracowanym dniu.

Martyna | 2013-04-12

Benny spędza wakacje nad morzem u dziadka. Jego miejska postawa na nic się tu zda. Okazuje się, że jego największą rywalką jest Babe, odważna, a zarazem wrażliwa chłopczyca. Na początku tych dwoje się nienawidzi, ale potem sprawy biznesowe, takie jak łapanie przynęt, zbliżają ich do siebie. Jednak są osoby, z którymi raczej się nie zaprzyjaźni np. Furty.

Furty to siedemnastolatek po przejściach. Jeden błąd i jego reputacja legła w gruzach. Nienawidzi Benny’ego i Babe, gdyż tworzą mu konkurencję w wyławianiu i sprzedawaniu przynęt. Jest zdolny do wszystkiego…

Jak daleko posunie się Furty, by osiągać swój cel? Czym może zakończyć się z początku beztroska zabawa ? Możliwe jest, by Benny polubił dziewczynę?
Aby poznać odpowiedzi na te pytania przeczytaj drugi tom przygód Benny’ego i jego przyjaciół.

Polecam!

allebazi6 | 2016-08-23

Jestem mamą nastolatka i podebrałam mu lekturę z gimnazjum. Świetna! Zazdroszczę młodzieży, że mogą takie fajne książki omawiać. My to jedynie " Ten obcy " możemy zaliczyć do takich "młodzieżowych" lektur . Nawet mojemu synowi sie podobała, choć do książek go niestety nie ciągnie........
Bardzo fajnym językiem jest to napisane. Prostym , ale nie prostackim. Uczucia miedzy nastolatkami pokazane są trochę szorstko, ale to jest bardziej prawdziwe, niż jakieś ckliwości. Może sie ta książka podobać zarówno dziewczynom, jak i chłopcom.

Igg-_a0013 | 2015-04-14

Lepsza od pierwszej części- bardziej zwariowana, przygodowa i trzymająca w napięciu, zwłaszcza na sam koniec gdzie następuje największy zwrot akcji. Polecam!

Hanako | 2010-09-15
Przeczytana: lipiec 2009

Tak naprawdę coś wartego uwagi zaczyna się dopiero na koniec... Ale ta książka potrafiła mnie rozśmieszyći za to należy się pochwała :)

Katarzyna_Narcyza | 2014-04-22

Super książka. Odciąga od rzeczywistości, bawi i... w pewnym sensie pokazuje co w życiu jest na prawdę ważne.

Marta | 2014-04-18

Książka nie najgorsza, ale wydaje mi się, że bardziej spodoba się chłopcom.

Amelia | 2012-03-27
Na półkach: Przeczytane, C- Dobre

Zabawna i wciągająca w przygody książka.

Lena | 2010-09-10

Calkiem fajne ale Benny i Omar lepsze.

bnorbert3 | 2016-09-02