Czarne okulary: morderstwo dla psychologów

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Joe Alexa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Litera
The Black Spectacles (The Problem of the Green Capsule)
aliosza

John Dickson Carr, angielski autor powieści kryminalnych oraz twórca postaci Doktora Fella, przedstawia w "Czarnych okularach" przypadek morderstwa, które sam określa jako płynące z pobudek psychologicznych. Zatrute czekoladki, których ofiarami pada kilkoro dzieci, okazują się kluczem do zagadki kryminalnej związanej ze śmiercią Marcusa Chesneya, bogatego właściciela posiadłości Bellegarde....

Kto otruł Marcusa Chesneya? Rozwiązaniu zagadki poświęcona jest książka, która należy do klasyki światowego kryminału.

źródło opisu: Wydawnictwo Litera, 1990

źródło okładki: http://www.conrada11.pl