Życie na przemiał

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03570-1
green_life

Autor zaprasza do "ponownego i odmiennego spojrzenia na, pozornie doskonale nam znany, nowoczesny świat, który wspólnie zamieszkujemy".

źródło opisu: okładka

źródło okładki: empik.pl

książek: 1986
Adrian Tync | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Wyjątkowo trafna analiza kondycji współczesnego człowieka. Bauman pozbawia złudzeń jak mało kto. Książka wyjątkowo nieschematyczna i dająca wiele do myślenia! Niesamowicie aktualna zwłaszcza w czasie czasu uchodźców oraz imigrantów.

bevis | 2014-08-22
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Rewelacyjna książka. Wnikliwa analiza społeczna współczesnej cywilizacji tzw. krajów rozwiniętych, jako produkującej odpady, i to zarówno zwykłe śmieci, których górami odgradza się od reszty świata, jak i ludzi-odpady, nieużytecznych, niepotrzebnych, niechcianych. Książka głęboko poruszająca, dotyka stosunku do słabszych i ubogich, fałszywego obrazu świata budowanego przez zachodnia kulturę sytych, kategoryzowania przydatności ludzi z punktu interesów bogatej mniejszości. Bauman wyszydza koncepcję tzw. "przeludnienia", udowadniając, w niezwykle prosty i inteligentny sposób, że najbardziej przeludnionym krajem na świecie jest Holandia, a koncepcja "przeludnienia" służy jedynie ochronie niesprawiedliwie nabytych praw bogatej starej Europy i USA.
Demaskuje powody rozszerzenia Unii Europejskiej, dalekie od romantycznych idei równości. Jednym słowem, wybitna książka. Gorąco polecam wszystkim osobom gotowym pomyśleć nieschematycznie.

Olaf | 2012-10-14

Jedna z lepszych książek jakie miałem okazję czytać. Absolutna rewelacja. Żyjemy na wysypisku śmieci, tyle że nie tylko odchodów, ale również ludzi, których los pozbawiony najmniejszego sensu przestał być zmartwieniem analityków i inżynierów dusz. Konsekwencją zabicia Boga jest zabicie człowieka. Można szczekać i płakać, mówić o egzystencji zaangażowanej, o byci "po", "do", jednak bez podstawy przerastającej doczesny porządek, wszystko to jak grochem o ścianę. Polecam

Jotkape | 2014-01-27

Przeczytałam ale będę musiała do niej wrócić. Mnóstwo ciekawych stwierdzeń o wysypiskach... ludzi?

Agata | 2011-09-17

Jedna z najlepszych książek socjologicznych, jakie miałam okazję trzymać w rękach. Polecam.

Assapan | 2011-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Smutna prawda, jedno zdanie: każdy z Nas, może się znaleźć na wysypisku śmieci. :(

AniaZ | 2016-06-20
pustekieszenie | 2016-06-17