Nie oglądaj się

Tłumaczenie: Marek Rudnik
Wydawnictwo: Amber
Never look back
Nika

Do Montrealu przybywa Leonid Borikowski - człowiek o stu twarzach - wywiadowca współpracujący z bułgarskimi i rosyjskimi służbami specjalnymi. Jego celem jest zdobycie przechowywanych w amerykańskich laboratoriach próbek śmiercionośnej broni bakteriologicznej. Do powstrzymania wschodniego szpiega CIA wyznacza Andy`ego Claytona - agenta, któremu brata zabił kiedyś Borikowski...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mamerkus | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Jedna z wielu sensacyjnych pozycji, którymi zaczytywałem się mając 10-12 lat. Wtedy robiło to na mnie wrażenie i wchłaniałem jak gąbka ocet, dzisiaj pukałem się tylko w czoło, jak to jest źle napisane. Powieść sprokurowana na poziomie umysłowym 15-latka, który śni mokre sny na jawie o aferach szpiegowskich, tajnych operacjach, zdradzających kobietach i wybaczających mężczyznach, o polityce przez duże P przez pryzmat dychotomicznego podziału dobro/zło. Już pomijając fakt, że tematyka polityczna się całkowicie zdezaktualizowała i można by nawet rzecz, że jest to powieść historyczna. Ale ogólnie to szkoda zachodu.

Caroline1990 | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Daj mi siły, bym zaakceptowała rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę, żebym zmieniła to co mogę, i mądrość, żebym potrafiła je rozróżnić.

Andrzej | 2016-01-01
Przeczytana: 2000 rok