Kochać Kościół. Medytacje nad Listem do Efezjan

Amare la Chiesa : meditazioni sulla Lettera agli Efesini
83-7031-394-9
religia
Anna

"Chrystus umiłował Kościół. A ty?". Jest to stwierdzenie, a zarazem pytanie, które stanowi przewodni motyw medytacji wygłoszonych w Domu Papieskim i tutaj zebranych w formie książki. Analizując metodą lectio divina List św. Pawła do Efezjan, wybitnie eklezjologiczny tekst Nowego Testamentu, ojciec Cantalamessa wprowadza nas w tajemnicę Kościoła, świętego i zarazem grzesznego. I uczy nas go kochać.

Ojciec Reniero Cantalamessa, kapucyn pochodzi z prowincji Ascoli Piceno. Ma doktorat z teologii i literatury klasycznej. Był profesorem zwyczajnym historii pierwotnego chrześcijaństwa na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie oraz członkami Międzynarodowej Komisji Teologicznej (do 1981 roku). W 1980 r. zrezygnował z wykładów na uczelni, aby całkowicie oddać się, ze szczególną wrażliwością ekumeniczną, przepowiadaniu różnym narodom świata. Od 1980 r. jest kaznodzieją w Domu Papieskim. Wydał wiele książek, które cieszą się dużą popularnością. Pośród nich na uwagę zasługują opublikowane w języku polskim: Nasze życie poddane Chrystusowi, "Raduj się córko Syjonu", Tajemnice Bożego Narodzenia, Pascha naszego zbawienia i inne.

źródło opisu: http://www.apostolicum.pl/shop/index.php?p=2&id_product=53

źródło okładki: http://www.apostolicum.pl/shop/index.php?p=2&id_product=53