Sandman: Panie Łaskawe, cz.2

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sandman". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Sandman: The Kindly Ones
Sandman
komiksy

Przedostatni tom jednego z najsławniejszych komiksów świata o Sandmanie - Władcy Snów. Nienawidząca go Larissa postanawia odnaleźć trzy staruchy rządzące losem, aby wyjawiły jej, jak pokonać Sandmana. Czy uda się jej zdobyć tę wiedzę i czy rzeczywiście wykorzysta ją przeciwko królowi Śnienia? Jak zwykle, Neil Gaiman prowadzi opowieść wielotorowo, dlatego jednocześnie przypatrujemy się dziejom kilku różnych postaci. Najciekawszą jest chyba Loki, złośliwy bóg-olbrzym z mroźnej Północy - on też odegra znaczącą rolę w historii o schyłku panowania Sandmana.

źródło opisu: www.komiks.gildia.pl/

Villiana | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Jestem zachwycona! Naprawdę dramatyczna część. Ogromnie się cieszę się, że było długo, że autor nie spieszył się z rozwiązaniem całości, powoli dawkował napięcie, dzięki czemu to co wydarzyło się na samym końcu było jeszcze bardziej wstrząsające.

Mamy tutaj kontynuację wątków z poprzedniego tomu. Ze stanem psychicznym Lyty jest coraz gorzej. Tymczasem Matthew wraz z Koryntczykiem poszukują Daniela (Koryntczyk jest genialny!). Jest też Maligna szukająca zagubionego psa – uwielbiam tę bohaterkę i nigdy nie mogę się na nią napatrzeć. I oczywiście Morfeusz…

Dużo się dzieje, całość spowija mrok i czuć nieuchronność tragicznego końca. Jestem bardzo zaintrygowana, co zobaczę w Przebudzeniu.

Mahima | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Cóż, ujmę to w mało poetycki sposób.
Ta część zryła mi beret. :)

comar | 2016-08-28
Homer | 2016-06-14