Socjologia kryminalistyczna tomy 1 i 2

Wydawnictwo: LexisNexis
83-7334-705-2
kryminologia
Alicja

Socjologia kryminalistyczna jest nową dziedziną socjologii stosowanej, mającą własny obszar badań i charakteryzującą się ścisłymi relacjami z innymi naukami społecznymi. Stanowi ona specyficzne połączenie problematyki kryminalistycznej i socjologicznej. Prezentowana publikacja jest unikatowa w piśmiennictwie europejskim - profesor Brunon Hołyst przedstawia oryginalną pracę, omawiającą w szerokim zakresie aktualne zagadnienia, uwzględniającą najnowsze wyniki badań ilustrowane rycinami i tabelami, a `okienka` problemowe stanowią dopełnienie całości. W tomie pierwszym zawarte są zagadnienia ogólne, metodologia badań socjologii kryminalistycznej, problematyka zwalczania i zapobiegania przestępczości w kontekście uwarunkowań społecznych, inne zjawiska patologii społecznej, także wybrane problemy wiktymologii w ujęciu socjologii kryminalistycznej. Tom drugi obejmuje tematykę społecznego uwarunkowania wykrywalności sprawców przestępstw, społeczne aspekty profilaktyki kryminalistycznej oraz patologie życia gospodarczego w Polsce w opinii młodzieży. Oba tomy tworzą integralną całość, prezentując całokształt problematyki.

źródło opisu: gandalf.com.pl

Pantera66 | 2016-07-10