Słowo jest blisko ciebie

Tłumaczenie: Justyna Iwaszkiewicz
Wydawnictwo: W drodze
Ordet är dig nära. Om andlig bibeläsning
83-7033-390-7
religia
Anna

Kiedy człowiek chce zmusić Boga do mówienia, kiedy chce Nim manipulować, albo zawłaszczyć Go sobie, On milczy. Nasze głupie, egoistyczne pytania Bóg pomija milczeniem. Nie rozwiązuje naszych problemów obszernymi wyjaśnieniami. Kto ma odwagę wytrzymać milczenie Boga, temu On sam stopniowo przekaże wszystkie potrzebne odpowiedzi. Gdyby Bóg zawsze udzielał bezpośrednich odpowiedzi, my nigdy nie przestalibyśmy stawiać Mu zbędnych pytań. Milczenie Boga ma nam pomóc dostrzec, że wiele z tych pytań i zdziwień nie ma sensu, ponieważ są one brakiem ufności i zawierzenia z naszej strony.

źródło opisu: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=4518

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=4518