Milczenie

Wydawnictwo: M
83-7221-292-9
religia
Anna

Milczenia nie można pochwycić, nie sposób nim zawładnąć, ogarnąć czy zdominować; z chwilą gdy wydaje się, że tajemnica właśnie została zrozumiana i odczytana, z całą pewnością oddaliło się o całe mile. Nie ma w nim wzrostu i zaniku, przebywania czy ubywania; ono po prostu jest. Słowo "milczenie" wyraża bardzo złożoną rzeczywistość przejawiającą niezmierzone bogactwo form; wszystkie one wskazują zarazem istotę, jak i najbardziej charakterystyczne momenty milczenia.

Proponowany zbiór rozważań jest wyrazem intencji autora podzielenia się kilkoma intuicjami, jakie zrodziły się na drodze jego życiowych doswiadczeń, poszukiwań i - nie pozbawionych rysu dramatycznego - napięć, zmagań na ścieżkach "napotykania milczenia".

źródło opisu: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=4718

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=4718