Człowiek w Ogniu

Man on fire
83-7245-289-X
sensacja, zemsta, życie
Strzygusia

Creasy, były żołnierz Legii Cudzoziemskiej, alkoholik i życiowy bankrut, rozpoczyna pracę dla włoskiego przemysłowca. Jest ochroniarzem jego jedenastoletniej córki. Dzięki niej odzyskuje radość życia i po raz pierwszy zaczyna wierzyć w jego sens. Ale dobre dni nie trwają długo. Tragiczny obrót zdarzeń sprawi, że jedynym celem Creasy'ego stanie się zemsta.

źródło opisu: Empik.com

źródło okładki: Empik.com

emindflow | 2016-03-02
Przeczytana: 01 marca 2016

Klasyczna pozycja z półki literatury sensacyjnej.
Mamy tu klasyczny westernowy schemat ze zbrodnią i samotnym mścicielem osadzony we Włoszech opanowanych przez mafijne rodziny.
Niby nic nadzwyczajnego, pomysł wielokrotnie wykorzystywany był w literaturze i filmie, a mimo to naprawdę dobrze się to czyta. Powieść powstała dość dawno i wprawdzie na każdym kroku to się czuje, szczególnie przy opisach uzbrojenia i innych środków technicznych używanych przez głównego bohatera, ale i tak całość doskonale broni się dobrym pomysłem, spójną akcją i dynamiką.
Z perspektywy czasu razi nieco czarno-biały podział charakterologiczny postaci, dzisiaj już nikt tak nie pisze.
Mimo wszystkich zastrzeżeń nie żałuję czasu poświęconego na lekturę tej książki.

chmurka | 2016-11-05

W zasadzie niewiele stron, ale za to dzieje się w tej książce wiele. Wojna, przemoc, przestępczość zorganizowana, zemsta i wszystkie brudy tego świata przeplatają się ze sobą. Ale jest też o uzdrawiającej potędze przyjaźni i miłości. Może brzmi banalnie, ale wplecione w całość, fantastycznie współgra. A to zakończenie......matko!!
Nie spodziewałam się, że książka wywrze na mnie aż takie wrażenie. Niby niepozorna, a tyle skrajnych emocji.
Bardzo polecam.

Komig | 2015-11-22
Przeczytana: 18 listopada 2015

Bardzo szybka akcja mocno trzymajaca w napieciu. Jedna z lepszych lektur w ostatnim czasie. Polecam.

Oceniam na 5.

gpsia | 2014-11-02
Przeczytana: 2004 rok

Polecam. W książce dzieje się baaardzo dużo. Jak ktoś oglądał film - to pamiętajcie - najdłuższy (z trzech) rozdziałów został pominięty.
Pochłonęłam w dwa wieczory :)

Jakub | 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Genialna. Obejrzałem film, potem wchłonąłem w 3 dni książkę i znów wróciłem do filmu. Film raczej na podstawie książki, ale mocno zmieniono fabułę. Książka wciąga niesamowicie, bardzo wartka akcja i zaskakujące zakończenie.

Ryan | 2014-12-08
Przeczytana: 2011 rok

Jak dla mnie jedna z kluczowych książek, która mnie poniekąd ukształtowała.

Orzeszek | 2016-03-31
Przeczytana: 2009 rok