Dziennik harcerza i ''Szarotki'' (1939-1944)

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
83-04-02053-X
Lukrecja

Autentyczne zapiski dwojga ludzi, którym przyszło żyć w okrutnym, amoralnym czasie okupacji hitlerowskiej. Szczególna wartość dziennika polega na bieżącym, nawet codziennym, opisie obserwacji, działań, odczuć i wzajemnej miłości młodzieńca, mającego w pierwszym dniu wojny zaledwie 16 lat, a w momencie gdy stanął przed plutonem egzekucyjnym w obozie w Żabikowie pod Poznaniem niecałe lat 20, i jego młodszej o rok sympatii - Słonecznej Szarotki.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/

AdrieMari | 2015-03-10

Zajmująca opowieść ( można ją nazwać epistolarną) o ludziach zmuszonych do rozłąki. Wywiera ona duży wpływ szczególnie na wyobraźnie z racji tego, że opiera się na faktach. Ciekawym dodatkiem są zdjęcia głównych postaci.

slonek | 2017-03-02
Magda14 | 2015-11-08